Piękne łóżka z fantazją

Jeśli spać, to w wielkim stylu! Wybierając łóżko, zwracajmy więc uwagę nie tylko na wymiar i dopasowanie wygodnego materaca ze stelażem, ale także na design!

Ktoś mógłby spytać, po co zwracać uwagę na ramę łóżka, skoro do sypialni chodzimy zwykle spać, a leżąc trudno podziwiać urodę mebla. Z drugiej strony, wszyscy staramy się jednak mimo wszystko o przyjemny wystrój sypialni, nawet, jeśli nikt nie ma okazji go podziwiać. Bo aranżacja przestrzeni do spania to nie inwestycja w reprezentacyjność, ale własne samopoczucie. Nie trzeba chyba tłumaczyć co jest nam bardziej do szczęścia potrzebne…

Piękne, bo tapicerowane

Choć łóżka drewniane i metalowe mają się dobrze i cieszą się niegasnącą popularnością, ostatnie lata należą zdecydowanie do modeli tapicerowanych. Oprócz tego bowiem, że są rozkosznie miękkie i przytulne, dają projektantom nieograniczone praktycznie możliwości designerskie. Skórzana tapicerka nie jest przy tym jedyną „słuszną” – nowoczesne tekstylne obicia bywają przyjemniejsze w dotyku, równie trwałe, a na dodatek zachwycają deseniami.

Piękne łóżka potrafią swym śmiałym wzornictwem zdominować sypialnię, narzucając jej klimat oraz styl. Dzięki temu możesz pozostałe części aranżacji utrzymać w neutralnym tonie albo poskładać według fantazji – łóżko i tak pozostaje królewskim posłaniem, na które pada się z prawdziwą satysfakcją.

Tapicerowane „patchworkowe” łóżko Gervasoni
Tapicerowane „patchworkowe” łóżko Gervasoni
Piękne łóżka Gervasoni
Piękne łóżka Gervasoni
Nowocześnie designerskie łóżko Gervasoni
Nowocześnie designerskie łóżko Gervasoni

Najbardziej niezwykłe

Kreatywna odwaga nie zna przy tym granic. Tapicerowane łóżka nie boją się już dziś takich odcieni jak słoneczna żółć czy magnetyzujący błękit, a fakt, że i tak są zawsze wypełnione pościelą pozwala mimo wszystko utrzymać „senny” charakter. Czyż nie lepiej wstaje się jednak rano w sypialni, która tętni pozytywną energią?

A skoro mowa o kreatywności, to najbardziej śmiałe łóżka redefiniują nawet pojęcie wezgłowia – rozczłonkowując je bądź stapiając ze ścianą. Niezwykłe, asymetryczne formy, odwołania do retro kształtów lub kosmicznych epopei, nieoczekiwane krawędzie, wysokości, grubości… Wszystkie te atrybuty dają nam możliwość wyboru łóżka, które będzie prawdziwym oczkiem w głowie.

Łóżko o nietypowym wezgłowiu Noctis
Łóżko o nietypowym wezgłowiu Noctis
Romantyczne łóżko Noctis
Romantyczne łóżko Noctis
Nowoczesne tapicerowane łóżko Noctis
Nowoczesne tapicerowane łóżko Noctis

Minimalistycznie piękne łóżka

Nie sposób też nie wspomnieć o wzornictwie, które najbliższe jest dominującym trendom minimalistycznej elegancji. Okazuje się bowiem, że fantazja nie musi polegać na rozmachu, ale może urzekać także w swojej perfekcyjnej prostocie. Piękne łóżka w styli nowoczesnym realizują zasadę, że mniej znaczy więcej, nie będąc wcale banalnie przewidywalnymi.

Tutaj warto zwrócić uwagę na niskie modele platformowe wyposażone w stosunkowo niewysokie wezgłowia. Ciekawie profilowane i luksusowo wykończone zwracają uwagę, ale nie krzyczą swoim designem. Chętnie korzystają z połysku i stłumionej kolorystyki typowej dla klasycznej elegancji, przydając całej sypialni aury pięciogwiazdkowego hotelu. I jak tu nie kłaść się spać w pysznym nastroju?

Fantazyjne łóżko Misura Emme
Piękne łóżka Misura Emme
Łóżko z nietypowym wezgłowiem Misura Emme
Łóżko z nietypowym wezgłowiem Misura Emme
Nowoczesne łóżko platformowe Misura Emme
Nowoczesne łóżko platformowe Misura Emme

Dodaj komentarz