Oryginalne szafki kuchenne

Planujesz nową kuchnię, ale nie potrafisz wymyśleć ciekawego designu? Nie ma potrzeby powielania opatrzonego białego modelu – współczesne szafki kuchenne to popis kreatywności.

Nowoczesne trendy kuchenne na długi czas zginęły w monopolu białych błyszczących frontów. Od niedawna proporcje się nieco odwracają i coraz częściej widzimy propozycje dwutonowej zabudowy albo powrotu do frontów w kolorze naturalnego drewna. Ale możliwości jest więcej i nie zawsze muszą być one bardzo drogie. Marka Superfront przedstawia oryginalne szafki kuchenne jako kontrpropozycję dla rutyny.

Szalone odcienie

Kuchnia musi być dziś reprezentacyjna, bo najczęściej dobrze widać ją z salonu. Stąd, aby nie wprowadzać designerskiego dysonansu, wybieramy szafki kuchenne w neutralnych odcieniach bieli, szarości czy drzewa. Ale nie jest prawdą, że inne barwy będą wnętrzarskim faux pas – wręcz przeciwnie! Kuchnia jako odosobniona strefa zasługuje na swój własny kolor.

W ofercie marki Superfront znajdziemy bardzo oryginalne odcienie, które nie wyczerpują wcale potencjalnej nowoczesnej palety kuchennej. Na uwagę zasługuje przede wszystkim świeże i poniekąd rustykalne połączenie liliowego z wrzosowym, które zwraca uwagę, ale nie kłuje w oczy. Podobną lekkość i ożywczość mają w sobie szafki kuchenne w odcieniu miętowym, które są jakby atrakcyjniejszą wersją modnej bieli. Miłośnikom wyraźniejszego designu można polecić modernistyczną butelkową zieleń – intrygującą, ale zarazem szalenie elegancką.

Liliowa kuchnia Superfront
Liliowa kuchnia Superfront
Oryginalna kuchnia w kolorze szmaragdu Superfront
Oryginalna kuchnia w kolorze szmaragdu Superfront
Miętowe szafki kuchenne z reliefem Superfront
Miętowe szafki kuchenne z reliefem Superfront

Piękna brzydota

Na fali zainteresowania industrializmem coraz więcej widzimy się też w kuchniach pomysłów surowych, pozornie nieprzyjaznych, które w odpowiednim wykończeniu zaskakują atrakcyjnością. Doskonałym przykładem są szafki kuchenne stworzone z płyty MDF i nie pokryte żadną warstwą kolorystyczną, jedynie czystym lakierem!

Czy jednak dykta może być piękna? Potrzeba chwili czasu, aby przyzwyczaić oczy do tego niespodziewanego widoku. Gdy jednak zapomnimy o negatywnych skojarzeniach z tanią, prowizoryczną dyktą, beżowe szafki kuchenne okazują się być przytulne, ciepłe, a zarazem przyjemnie oryginalne. Sparowane z czarnym blatem i uchwytami tworzą naprawdę stylową zabudowę!

Beżowa zabudowa kuchenna Superfront
Beżowa zabudowa kuchenna Superfront
Szafki kuchenne z lakierowanej płyty MDF; Superfront
Szafki kuchenne z lakierowanej płyty MDF; Superfront
Front w kolorze dykty; Superfront
Front w kolorze dykty; Superfront

Rzeźbione szafki kuchenne

Jeszcze jedną nowinką, która zasługuje na wspomnienie, jest moda na łamanie gładkiej powierzchni frontów. Obecna jest ona nie tylko w kuchniach, ale także łazienkach i salonach i stanowi nowy pomysł na dekoracyjność – bez połysku, ale z fantazją.

Szafki kuchenne Supefront zdobione są reliefami, które subtelnie oddziałują na nasze postrzeganie koloru i sprawiają, że nawet bardzo pełna zabudowa wydaje się lżejsza. Prążki, kratki, krzyżyki czy łuski w wyjątkowy sposób odmieniają oblicze kuchni, zwłaszcza, jeśli użyjemy ich z umiarem, zestawiając rzeźbione fronty z gładkimie.

Efekt oceńcie sami!

Biała kuchnia inaczej Superfront
Biała kuchnia inaczej Superfront
Detal szafki Superfront
Detal szafki Superfront
Detal reliefu; Superfront
Detal reliefu; Superfront

Dodaj komentarz