Nowoczesne łóżka tapicerowane

Nowoczesne łóżka tapicerowane

Eleganckie obicia kojarzą się z klasycznym wystrojem. Nowoczesne łóżka tapicerowane przesuwają jednak granice sypialnianej miękkości proponując nam całkiem nową stylistykę.

Miękkie obicie ramy łóżka to ewidentny ukłon w stronę współczesnego zamiłowania do komfortu. Sypialnia jest pokojem, w którym minimalizm surowych konstrukcji jest najmniej atrakcyjny, a tekstylia i tapicerki pojawiają się nawet w minimalistycznych aranżacjach. Nowoczesne łóżka tapicerowane wnoszą do tego designu wiele świeżości i to na bardzo rozmaity sposób.

Wezgłowie z charakterem

Wezgłowie łóżka od zawsze było symbolem prestiżu i statusu danego mebla. Można powiedzieć, że moda wnętrzarska zatacza w tym kontekście kręgi, powracając do dawnych arystokratycznych wzorców sypialnianych. Nowoczesne łóżka tapicerowane są jednak wyjątkowe inaczej – pewien stylowy minimalizm łączy się z kontrastem i zaskoczeniem.

Mamy więc do wyboru łóżka o nieproporcjonalnie wielkich wezgłowiach, zarówno wszerz, jak i wzdłuż. Niektóre modele wykorzystują też koncept trójwymiarowości, a łóżko w efekcie aż szkoda jest umieścić bezpośrednio przy ścianie. Ekspozycja na środku pokoju pozwala bowiem lepiej uwydatnić atrakcyjne kształty. Sama tapicerka, często skórzana, łączona bywa na zasadzie kontrastu z drewnem, dając w rezultacie ponadczasowy wdzięk i dobre dopasowanie do innych mebli sypialnianych.

Nowoczesne łóżka tapicerowane Poliform
Nowoczesne łóżka tapicerowane Poliform
Łóżko o wysokim wezgłowiu Rove Concepts
Łóżko o wysokim wezgłowiu Rove Concepts
Tapicerowane łóżko z drewnianą ramą Inmod
Tapicerowane łóżko z drewnianą ramą Inmod

Modele platformowe

Na drugim biegunie mamy nowoczesne łóżka tapicerowane o konstrukcji niższej, ale za to wyraźnie poszerzonej. Platformowe łóżka czerpią z bardzo modernistycznej stylistyki i otaczają materac szerokim marginesem ramy – w tym przypadku obitej miękką pianką. Na pierwszy rzut oka wydaje się być ona przeszkodą w dostaniu się pod kołdrę, ale tak naprawdę miękka rama stanowi zaledwie detal estetyczny. Może być ciekawie obniżona lub intrygująco wysoka, a jej głównym celem jest optyczne oddzielenia materaca od otoczenia.

Łóżka tapicerowane w wersji platformowej to idealne dopełnienie nowoczesnej sypialni umeblowanej za pomocą ciekawych stolików nocnych i designerskich komód. Z racji na niskie wezgłowie najlepiej prezentują się one na tle zabudowanej ścianki, bardzo modnej we współczesnych aranżacjach.

Skórzane łóżko Poliform
Skórzane łóżko Poliform
Niskie nowoczesne Blu Dot
Niskie nowoczesne Blu Dot
Łóżko platformowe Rove Concepts
Łóżko platformowe Rove Concepts

Nowoczesne łóżka tapicerowane o fantazyjnych kształtach

Wreszcie, współczesne możliwości tworzenia pianek pod obicia o dowolnych niemal kształtach stwarzają pole do popisu projektantom o wybujałej fantazji. Wszystkim marzącym o sypialni z innego wymiaru – romantycznej, melancholijnej, a nawet bajkowej, proponuje się więc łóżka tapicerowane o wezgłowiach inspirowanych tak stylem retro, jak i popularnym mniemaniem o komforcie.

Zaokrąglone kształty, puszyste poduchy, zdobne pikowania i pomysłowe zagięcia wezgłowia – wszystko to składa się na obraz sypialni, w której sny muszą być niezwykłe. Jednocześnie takie łóżko jest doskonałym pretekstem do pofolgowania sobie w kwestii doboru pościeli, narzut, ale także szafek nocnych czy nawet klasycznych toaletek. Jeśli już bowiem przesadzać, to na całej linii wystroju!

Designerskie łóżko z poduszkami Diotti
Designerskie łóżko z poduszkami Diotti
Nowoczesne łóżka tapicerowane Diotti
Tapicerowane łóżko Inmod
Tapicerowane łóżko Inmod

Dodaj komentarz