Nowoczesne lampy ścienne

Światło i dekoracja w jednym – nowoczesne lampy ścienne to propozycja, która nie do poznania zmienia domowe wnętrza!

Pomysł, aby oświetlać ściany nie jest wcale nowy. W czasach, gdy sufity były przeciętnie o wiele wyższe, naścienne źródła światła dominowały w korytarzach, salonach czy jadalniach, nawet, jeśli stanowiły przypominały świeczniki umocowane w pionie do tynku. Nowoczesne lampy ścienne są nie tylko efektywniejsze, ale przede wszystkim o wiele ciekawsze w designie, stając się ważnym elementem aranżacji. A śmiałych pomysłów na kinkiety jest obecnie bardzo wiele!

Niczym świetlista tarcza

Wedle popularnej na całym świecie filozofii Feng Shui zdrowe i przyjemne do życia wnętrza powinny być odpowiednio jasne, a zarazem zdominowane przez harmonię geometryczną. Nowoczesne lampy ścienne w kształcie okręgów doskonale spełniają obie te wytyczne, stając się konkurencją dla obrazów czy luster. Rozświetlone tarcza przyjemnie kojarzą się przy tym ze słońcem lub księżycem, wprowadzając do mroku fantastyczny efekt „astronomiczny”.

Większe i mniejsze, idealnie podwójne lub potrójne okrągłe kinkiety bardzo skutecznie rozświetlają przestrzeń całej ściany, emitując ciepłe lub chłodne luksy 360 stopi wokół siebie. Za dnia potrafią być bardzo awangardową ozdobą – zwłaszcza, jeśli wybierzemy modele o oryginalnym wzornictwie – zaś wieczorem stają się najciekawszym źródłem światła w danych wnętrzach.  Takie lampy niezastąpione będą zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach o stosunkowo pustych ścianach.

Okrągłe lampy ścienne Almerich
Okrągłe lampy ścienne Almerich
Nowoczesne lampy ścienne Estiluz
Nowoczesne lampy ścienne Estiluz
Designerskie lampy El torrent
Designerskie lampy El torrent

Abstrakcyjne nowoczesne lampy ścienne

Kinkiety płasko przylegające do ściany nie ograniczają się jednak do perfekcyjnego kształtu okręgu. Nowoczesna technologia pozwala przy wykorzystaniu żarówek LED, szkła, metalu i tworzyw sztucznych wykreować lampy ścienne o różnych postaciach. Począwszy od kwiatów i chmur w postaci nowoczesnych płaskorzeźb, a skończywszy na różnorodnych przestrzennych konstrukcjach, takie kinkiety zazwyczaj wykorzystywane są do klimatycznego rozświetlania ciemności.

Drobniejsze i bardziej awangardowe są raczej dodatkiem do innych dekoracji ściany, spełniając rolę alternatywnego oświetlenia na chwile półmroku, pożądane np. przy oglądaniu telewizji. Idealne do sypialni, łazienki czy klatek schodowych dają spore możliwości kreatywne w zakresie rozmieszczenia poszczególnych lamp. W zależności od kloszy i żarówek mogą przy tym sprawiać ciepłe, romantyczne wrażenie, lub przenikać wnętrze intrygującym chłodem.

Nowoczesne lampy ścienne Almerich
Nowoczesne lampy ścienne Almerich
Plecione kinkiety Arturo Alvarez
Plecione kinkiety Arturo Alvarez
Złote kinkiety Estiluz
Złote kinkiety Estiluz

Kinkiety industrialne

Na fali fascynacji minimalizmem szczególnie popularne zrobiły się nowoczesne lampy ścienne w kształcie punktowych reflektorków. Zbudowane z metalowych rurek zwykle dających się łatwo wyginać na różne strony, nawiązują bezpośrednio do surowego stylu industrialnego, choć odnajdą się także w eklektycznych aranżacjach. Zasadniczo pomyślane jako kinkiety nad łóżko lub fotel, umożliwiające czytanie po zmroku, nadają się również do tworzenia wieloelementowych kompozycji na większych ścianach. Efekt jest szalenie intrygujący!

Lampy ścienne do sypialni Marset
Lampy ścienne do sypialni Marset
Punktowe oświetlenie na ścianę Estiluz
Punktowe oświetlenie na ścianę Estiluz
Wielopunktowe kinkiety Almerich
Wielopunktowe kinkiety Almerich

Dodaj komentarz