Nowoczesne biurka do domu

Do pokoju młodzieżowego, do sypialni, do salonu… Nowoczesne biurka łączą w sobie prostotę i śmiały design.

Tradycyjne biurko z kolumną szuflad i zamykaną półką to mebel, który nie przystaje do współczesnych trendów designerskich. Nikt nie lubi dziś przesadnie masywnych kształtów, zmniejszających fizycznie i optycznie i tak ograniczoną zwykle przestrzeń.

Nowoczesne biurka w dużej części nie wyglądają już więc jak biurka, przyjmując raczej postać stołów i konsoli. Ale i w tym uproszczeniu tkwi potencjał – jak widać na poniższych przykładach nietrudno jest zaaranżować naprawdę stylowy i praktyczny kąt do pracy.

Genialna prostota

Ogromną popularnością cieszą się dziś konsole – genialne meble o wielu twarzach. Wykorzystywane jako toaletki czy komody, mogą być także doskonałymi biurkami. Proste kształty, niewielki blat i uniwersalny styl pozwalają urządzić miejsce do pracy niemal w każdym pokoju, nie powodując dysonansu stylowego.

Bardzo ciekawą kategorię stanowią przy tym konsole rozkładane, które na co dzień służą jak elegancki blat pod laptopa, ale w razie potrzeby mogą być rozkładane nawet do wymiarów klasycznego stołu jadalnego! Białe, czarne czy drewniane dają się dość łatwo wkomponować w dowolną kolorystykę pokoju.

Minimalistyczne biureczko Bent Hansen

Minimalistyczne biureczko Bent Hansen
Designerskie biurko My Home Collection

Designerskie biurko My Home Collection
Rozkładana konsola Connubia

Rozkładana konsola Connubia

Nowoczesne biurka pełne stylu

Małe biurka czy konsole mogą jednak być nieco bardziej oryginalne stając się stylowym atrybutem raczej niż pasującym dodatkiem. Ale że gusta bywają bardzo różne, producenci mebli oferują nam szeroką gamę konsoli luksusowych, które mogą odzwierciedlać wszystko od snobistycznej włoskiej elegancji po ultra surowy modernizm.

Miłośnikom klasyki warto więc polecić drewniane biureczka z wyszukanymi detalami w postaci szuflad, schowków czy nadstawek, utrzymanych w klimacie prestiżowej domowej biblioteki z marmurowym kominkiem. Do architektury XXI w. bardziej pasują z kolei nowoczesne biurka ze szkła, które emanują czystością linii i doskonale pasują do minimalistycznych salonów czy sypialni. Szklane konsole nie muszą być przy tym wcale transparentne – wybrani producenci oferują bardzo ciekawe odcienie lakierowanego szkła.

Eleganckie biurko Turri

Eleganckie biurko Turri
Nowoczesne biurka w klasycznym stylu – Dale Italia

Nowoczesne biurka w klasycznym stylu – Dale Italia
Szklana konsola Sovet Italia

Szklana konsola Sovet Italia

Lekko i młodzieżowo

Nowoczesne biurka mają też swoje młode, dynamiczne oblicze. Do pokojów dziecięcych i młodzieżowych coraz chętniej wybieramy niewielkie blaty instalowane bezpośrednio na ścianie. Bywają one częścią większych systemów mebli modułowych obejmujących również półki i szafy i umożliwiają dość swobodną aranżację przestrzeni. Mogą być kolorowe, matowe, a także niebanalnie doposażone w nadbudówkę.

Takie blaty robocze nie muszą być wcale duże –  racjonalny rozmiar daje młodym ludziom więcej miejsca na zabawy , rozrywkę i odpoczynek. Warto jednak uzupełnić je pobliskimi półkami czy kontenerami, w których można będzie przechowywać przybory szkolne i hobbystyczne.

Meble modułowe dla młodzieży Lago

Meble modułowe dla młodzieży Lago
Nowoczesne biurka bywają montowane na ścianie – model Connubia

Nowoczesne biurka bywają montowane na ścianie – model Connubia
Młodzieżowe biurko My Home Collection

Młodzieżowe biurko My Home Collection

Dodaj komentarz