Najpiękniejsze aranżacje: nowoczesny dom rodzinny

Duże przestrzenie wymagają wielkich pomysłów! Oto niezwykle atrakcyjny pomysł na urządzenie przestronnego domu w duchu przytulnego modernizmu.

Czy modernizm może być jednak w ogóle przytulny? Poniższe fotografie przekonują, że owszem. Kluczem do sukcesu wydaje się zachowanie wierności architekturze, ale z dużym marginesem designerskiej swobody. W nowoczesne ściany wplata się więc rustykalny detal i pełen optymizmu kolor!

Salon z polotem

Salon to serce domu – w tym przypadku widać wyraźnie, że tętni ono głodem z gośćmi i spotkaniami towarzyskimi. Wycentrowana, podwójnie narożna kanapa pomieści w wygodny sposób co najmniej dziesięć osób ułatwiając kontakt twarz w twarz. Dla rodzinnego indywidualisty przewidziano jednak pojedynczy fotel z lampą do czytania!

Dopełnieniem salonu, który w fantastyczny sposób otwiera się na ogród, jest ciekawie pomyślany regał. Wpuszczony w ścianę z cegieł zachwyca on nieregularnością czarnych i jasno drewnianych półek, a przy tym języczkiem uwagi jest nie telewizor, ale wkomponowany w całość nowoczesny kominek. Czyż w takim salonie można się nudzić wieczorami?

Obszerna kanapa; źródło: https://abaton.es/
Nowoczesny dom – Obszerna kanapa; źródło: https://abaton.es/
Designerski regał salonowy; źródło: https://abaton.es/
Designerski regał salonowy; źródło: https://abaton.es/
Salon otwarty na taras; źródło: https://abaton.es/
Salon otwarty na taras; źródło: https://abaton.es/

Celebracja codzienności

W opisywanym domu stworzono obszerną kuchnię ze stołem na 6 osób oraz oddzielną jadalnię. Ten bardzo praktyczny podział pozwala rozdzielić codzienne śniadania od bardziej celebrowanych rodzinnych posiłków. Kuchnia mimo to pozostaje elegancka i na tyle minimalistyczna, że budzi pozytywne uczucia – niebieskie fronty szafek doskonale komponują się z dużą ilością światła i masywnym drewnianym blatem. Kolorowe krzesła jadalne dodają aranżacji sporą dozę fantazji.

Jadalnia z kolei jest już bardziej poważna, stylowa, w ciekawy sposób łącząc nowoczesny kontekst architektoniczny z rustykalnym wystrojem. Drewniana szafa vintage dodaje minimalistycznemu pomieszczeniu przyjemnego dreszczyku emocji, zaś sam zestaw stołu i krzeseł jest przyjemnie naturalny, ale zarazem widocznie komfortowy. O całościową atmosferę dbają nowoczesne ażurowe lampy inspirowane koszami oraz pastelowa porcelana.

Elegancka jadalnia; źródło: https://abaton.es/
Nowoczesny dom – Elegancka jadalnia; źródło: https://abaton.es/
Nowoczesna kuchnia z wyspą; źródło: https://abaton.es/
Nowoczesna kuchnia z wyspą; źródło: https://abaton.es/
Stół kuchenny; źródło: https://abaton.es/
Stół kuchenny; źródło: https://abaton.es/

Nowoczesny dom: śmiały pomysł, podziwu godna konsekwencja

Eklektyczny mariaż nowoczesnego eko-stylu z przytulnym rustykalizmem z konsekwencją powtarza się w każdym zakątku domu. Łazienka, skrajnie minimalistyczna i modernistyczna w swojej surowej geometrii budzi pozytywne uczucia dzięki wielkiemu oknu i ciepłym kolorom kamiennej ceramiki oraz drewnianych paneli na podłodze.

Sypialnia urządzona jest z myślą o komforcie i cieple, a służy temu ciekawy wybór tekstyliów oraz fantastyczny pomysł marzycielskiej ławy pod oknem. Aranżacja pozostaje jednak przyjemnie prosta i czysta, służąc głębokiemu wypoczynkowi nawet za dnia. Modny pomysł siedziska pod oknem pojawia się również w absolutnie czarującym kącie do lektury uzupełnionym oczywiście o podręczny regał z książkami! Ideał dla romantyków!

Minimalistyczna łazienka; źródło: https://abaton.es/
Minimalistyczna łazienka; źródło: https://abaton.es/
Sypialnia z widokiem; źródło: https://abaton.es/
Sypialnia z widokiem; źródło: https://abaton.es/
Kąt do lektury; źródło: https://abaton.es/
Kąt do lektury; źródło: https://abaton.es/

Dodaj komentarz