Najmodniejsze kolory do wnętrz na rok 2021

Każdy kolejny rok kalendarzowy skłania designerów do promowania mody na określone kolory do wnętrz. I mimo, że większość ludzi i tak najchętniej wybiera przewidywalną klasykę, możliwości są naprawdę fascynujące!

Większość renomowanych marek produkujących farby do wnętrz co roku ogłasza swoje typy na nadchodzący sezon. Wiele z tych manifestów faktycznie znajduje szerokie odzwierciedlenie nie tylko w modzie na dekorowanie ścian, ale także szerszym kontekście mebli i dodatków wnętrzarskich. Można więc śmiało powiedzieć, że prognozy te są samospełniającą się przepowiednią. Jakie więc kolory do wnętrz proponują nam eksperci na rok 2021?

Najciekawsze neutralne odcienie

Moda na minimalizm ma się dobrze i nieprędko nas opuści. Tym niemniej, coraz więcej ludzi odchodzi o śnieżnej bieli, wybierając odcienie wciąż przyjemnie neutralne, ale znacznie ciekawsze w swojej głębi. Doskonałym przykładem jest tutaj promowany przez markę Sherwin-Williams na rok 2021 odcień Urbane Bronze – chłodny, brązowy, pełen niuansów i zdecydowanie elegancki.

Jaśniejszy i cieplejszy, a zarazem znacznie bardziej optymistyczny jest kolor Transcend proponowany przez markę PPG Paints w ramach kolekcji „Be Well”, czy czuj się dobrze. Jasna barwa latte faktycznie wspaniale oddziałuje na samopoczucie, a jednocześnie pozostaje bardzo oryginalna. Miłośnikom bieli można z kolei polecić propozycję na rok 2021 od marki Behr, czyli Smoky White – biel dająca dużo światła we wnętrzach, ale jednocześnie pozbawiona chłodu i surowości.

Urban Bronze marki Sherwin-Willams
Urban Bronze marki Sherwin-Willams
Kolory do wnętrz na 2021: Transcend marki PPG Paints
Kolory do wnętrz na 2021: Transcend marki PPG Paints
Przydymiony odcień bieli czyli Smoky White marki Behr
Przydymiony odcień bieli czyli Smoky White marki Behr

Wszystkie oblicza błękitu

Bardzo ważną pozycję w prognozach kolorystycznych na przyszły rok zajmują odcienie niebieskiego, zwłaszcza te jaśniejsze. Słynna marka Benjamin Moore proponuje na przykłada magnetyzujący, morski błękit Aegean Teal, który mimo, że unikalny, odznacza się niezwykłą elegancją i harmonią. Inspirowany naturą jest również piękny turkusowy odcień Aqua Fiesta marki Gilden – żywy i wyrazisty, ale nie męczący. W połączeniu z bielą i zielenią doniczkową może naprawdę stworzyć świeżą i rześką aranżację.

Nieco bardziej kontrowersyjny jest natomiast chłodny i wysycony błękit Earth’s Harmony marki Dutch Boy, który jest nie tyle tłem aranżacji, co jego dominantą. Mimo pozornej agresywności jest to jednak w rzeczywistości kolor letniego nieba i przy uważnej kontemplacji wprowadza nas w nastrój ukojenia i beztroski.

Odcień Aegean Teal od marki Benjamin Moore
Odcień Aegean Teal od marki Benjamin Moore
Aqua Fiesta, Gilden
Aqua Fiesta, Gilden
Kolory do wnętrz na rok 2021: Earth’s Harmony od Dutch Boy
Kolory do wnętrz na rok 2021: Earth’s Harmony od Dutch Boy

Odważne kolory do wnętrz na rok 2021

Najbardziej chyba poważana marka w kontekście kształtowania trendów kolorystycznych, Pantone, na rok 2021 proponuje nie tyle pojedynczy odcień co energetyzujący duet chłodnej popielatej szarości o nazwie Ultimate Grey z iście słoneczną żółcią Illuminating. Duet ten ma być dowodem na synergię pięknych barw, które wydobywają co najlepsze z siebie nawzajem. Pierwsze interpretacje tego wariantu kolorystycznego faktycznie wydają się być co najmniej intrygujące.

Miłośnicy ciepłych, wyrazistych odcieni na pewno docenią też kolory do wnętrz proponowane przez markę Sherwin-Williams. Oprócz wspomnianych wyżej neutralnych barw do ścisłego peletonu należy bowiem winny czerwony Passionate, który nie budzi agresji ani nadmiernego pobudzenia, ale doskonale rozgrzewa serca i zmysły.

Duet kolorów Pantone na rok 2021
Duet kolorów Pantone na rok 2021
Żółto-szare symulacje kolorystyczne Pantone / Creative Market
Żółto-szare symulacje kolorystyczne Pantone / Creative Market
Odcień Passionate Sherwin-Williams / HGTV
Odcień Passionate Sherwin-Williams / HGTV

Dodaj komentarz