Modne zestawy mebli do salonu

Nie jest trudno wybrać piękną sofę czy stolik do kawy. Wyzwaniem jest raczej połączenie ze sobą atrakcyjnych elementów, tak, aby tworzyły harmonijną całość. Oto ciekawe nowoczesne zestawy mebli do salonu.

Współczesny design preferuje aranżacje utrzymane w spójnej koncepcji stylistycznej, ale zawierające element przyjemnej niespodzianki, choćby w postaci akcentu kolorystycznego. Najmodniejsze zestawy mebli do salonu odchodzą więc od kopiowania jednego wzoru i tonacji w kierunku bardziej eklektycznych, ale wciąż zgranych i przyjemnych dla oka aranżacji. Czasem ową pożądaną łyżką dziegciu w wystroju staje się wyrazista barwa, czasem jest to niebanalny kształt czy materiał.

Nowoczesny eklektyzm

Owa pasja do zestawiania pozornie niepasujących elementów nie wychodzi poza granice dobrego smaku. Nie chodzi bowiem o to, aby oszołomić nasze zmysły, ale aby zaintrygować i wyróżnić się z tysięcy zbyt ujednoliconych aranżacji. Stąd też nowoczesne zestawy mebli do salonu chętnie przenikają wskroś kolekcji, tak, że sofa wydaje się być zupełnie innym modelem niż fotel.

Pożądanym elementem takich salonów jest też żywy kontrast kolorystyczny, który może być tak oczywisty jak czerwień, ale może również polegać na zderzeniu jasnego z ciemnym. Na poniższych przykładach widać dość wyraźnie jak pozytywne efekty daje łączenie naturalnej skóry ze szkłem i klasyczną tekstylną tapicerką. W szerszym kontekście dekoratorzy wykorzystują również potencjał dywanów, obrazów, a nawet nietypowego wykończenia ściany.

Zestawy mebli do salonu Erpo
Zestawy mebli do salonu Erpo
Nowoczesna aranżacja Erpo
Nowoczesna aranżacja Erpo
Niebiesko-szary zestaw wypoczynkowy Erpo
Niebiesko-szary zestaw wypoczynkowy Erpo

Aranżacja dwutonowa

Projektanci szczególnie chętnie proponują aranżacje salonu założone na odwiecznej zasadzie dualizmu – dwie barwy tworzą tutaj zgraną parę, dopełniając się wzajemnie. Nie muszą być to zestawienia oczywiste, typu biel z czernią, a wręcz oryginalność dodaje im uroku. Na poniższej fotografii podziwiać można szczególnie udane połączenie butelkowej zieleni i czerni. Wybór może być również bardziej ortodoksyjny, typu szarość z czernią.

Co ważne, zestawy mebli do salonu korzystają w tym przypadku silnie z magii tekstyliów, przede wszystkim poduszek dekoracyjnych i dek, ale także kolorowych pufów mogących pełnić rolę stolików do kawy. Szersze otoczenie bywa zupełnie neutralne, wręcz jasne i lekkie, aby niepotrzebnie nie ograniczać optycznej przestronności pokoju. Dekoracje są więc skąpe, ale dobrane z najwyższą precyzją i rozmysłem.

Jasny salon; Erpo
Jasny salon; Erpo
Zielono-czarna aranżacja Erpo
Zielono-czarna aranżacja Erpo
Wypoczynkowe zestawy mebli do salonu Erpo
Wypoczynkowe zestawy mebli do salonu Erpo

Klasyczne zestawy mebli do salonu we współczesnej odsłonie

Miłośnicy starego porządku, w którym sofa i fotele pochodzą z jednej kolekcji mebli, nie musza jednak wcale zdawać się na nudę. Nowoczesne wzornictwo pozwala bowiem wyeksponować naturę monotonnych elementów dzięki minimalistycznemu podejściu. Eleganckie skórzane zestawy mebli do salonu ożywają więc w obecności designerskich dywanów, które same w sobie stają się wyrazistą plamę na podłodze. Urozmaiceniem aranżacji jest też prestiżowy stolik do kawy, na tyle odsunięty w przestrzeń, aby skupiał na sobie należytą uwagę.

O końcowym smaku decydują jednak dekoracje – pełne wyrazu obrazy na ścianach, aranżacje roślinne z wazach i donicach oraz niebanalne oświetlenie. Te trzy elementy są nie przecenienia w wystroju salonu.

Pastelowa aranżacja Erpo
Pastelowa aranżacja Erpo
Brązowe meble salonowe Erpo
Brązowe meble salonowe Erpo
Designerskie meble do salonu Erpo
Designerskie meble do salonu Erpo

Dodaj komentarz