Metalowe meble to przyszłość?

Metal, choć tak popularny, wciąż nie kojarzy się jeszcze z domową przytulnością czy prestiżowym designem. Czy to ma szansę się zmienić?

Nowoczesna technologia pozwala okiełznać praktycznie każdy surowiec, tak że nawet polietylen, popularnie kojarzony z „plastikiem” staje się cennym tworzywem wnętrzarskim. Metalowe meble są oczywiście wynikiem czystej praktyczności jako modele praktycznie niezniszczalne i to jeszcze możliwe do wykorzystania w warunkach zewnętrznych. Jak jednak widać poniżej, mogą być bardzo atrakcyjne pod względem designu.

Najtrwalsze z krzeseł

Metalowe krzesła nie są bynajmniej nowinką. Ramy wykonane ze stali czy aluminium dekad pojawiają się w biurach, salonach, kuchniach, jadalniach, a nawet szkołach, oferując trwałość o jakiej drewno może tylko pomarzyć. Bo codzienne odsuwanie, zasuwanie, przestawianie, nie wspominając o balansowaniu ciałem to wyzwanie, któremu podoła tylko silna rama łączona za pomocą spawania czy nitów.

To co kiedyś kojarzyło się wyłącznie z praktycznością, dziś może być jednak uosobieniem elegancji czy modnego industrialnego stylu. Malowane na atrakcyjne kolory, ciekawie kształtowane ramy w połączeniu z wygodnym siedziskiem dają krzesło idealne.

Metalowe krzesła jadalne Fast
Metalowe krzesła jadalne Fast
Krzesła o stalowym stelażu Midj
Krzesła o stalowym stelażu Midj

Metalowe meble jadalniane?

A skoro krzesła mogą być oparte na stali i aluminium, to dlaczego nie stoły? W naturalnym rozwinięciu praktycznej koncepcji dochodzimy do punktu, w którym podstawa z krzyżujących się metalowych listew czy sztab staje się elementem najwyższego prestiżu. W połączeniu z ceramicznym, drewnianym lub szklanym blatem daje stół, który emanuje charyzmą i nowoczesnością.

O krok dalej idą stoły w całości wykonane z metalu – włącznie z blatem. Ta pozornie nieprzyjazna forma designerska okazuje się bardzo atrakcyjna wizualnie i całkiem przyjemna w dotyku dzięki dziesiątkom możliwych wykończeń. Kolorowe, matowe, gofrowane czy kryte warstwą melaminy stoły to doskonałe rozwiązanie do rodzinnej kuchni.

Stół jadalny o podstawie z polerowanej stali Midj
Stół jadalny o podstawie z polerowanej stali Midj
Metalowy stół Fantin
Metalowy stół Fantin

Industrialne konstrukcje po sufit

W jakiej jeszcze roli sprawdzają się metalowe meble? Regały i biblioteczki to doskonały przykład wykorzystania stabilności stalowej lub aluminiowej konstrukcji w designerskiej postaci. Wspomniane wyżej opcje wykańczania metalowej powierzchni pozwalają bowiem otrzymać efekty dalekie do metalowych półek do garażu. Najciekawsze modele są asymetryczne i łączone z elementami drewnianymi oraz zabudowanymi frontami. Takie metalowe meble przechowalnicze sprawdzą się w pracowni i pokoju dziecięcym, ale nawet stylowym salonie.

Nowoczesna biblioteczka ze stali i drewna Midj
Nowoczesna biblioteczka ze stali i drewna Midj
Metalowy regał do salonu Fantin
Metalowy regał do salonu Fantin

Najbardziej oryginalne metalowe meble

Największym zaskoczeniem pod względem kreatywności współczesnych projektantów mebli są jednak metalowe meble o pełnych konstrukcjach, czyli odpowiedniki szaf, komód, meblościanek, a także szafek kuchennych! Trwałe i łatwe do utrzymania w czystości mają w sobie dużą dozę nowoczesnej przewrotności i pozwalają uniknąć skojarzeń z klasyką czy tradycją. Trudne do zadraśnięcia, odgniecenia czy przebarwienia okazują się najlepszą inwestycją w domowy wystrój na długie lata. Wybór wariantów kolorystycznych bije przy tym na głowę ofertę mebli drewnianych!

Metalowe komoda Fantin
Metalowe komoda Fantin
Metalowe meble kuchenne Fantin
Metalowe meble kuchenne Fantin

Dodaj komentarz