Meble do kuchni ogrodowej – piękne i funkcjonalne

Gotować pod gołym niebem to przyjemność, a w dzisiejszych czasach wręcz przywilej. Nic dziwnego, że meble do kuchni ogrodowej osiągają najwyższy poziom luksusu.

W zasadzie możemy mówić o pewnym historycznym paradoksie kulinarnym. Z najprostszych palenisk pod gołym niebem, gdzie kiedyś z konieczności przygotowywano posiłki, przenieśliśmy się wraz z rozwojem cywilizacji do coraz lepiej wyposażonych kuchni. Dziś natomiast uciekamy z powrotem na świeże powietrze nie rezygnując wcale jednak z funkcjonalności i prestiżu. Współczesne meble do kuchni ogrodowej to wszak prawdziwy majstersztyk stylu i zaawansowania technologicznego!

Fantastyczny design

Ogrody i tarasy stały się kwestią osobistego prestiżu i poczucia wyjątkowości, tak samo jak ekskluzywny wystrój domowego salonu. Lato to wszak okres zwiększonej aktywności towarzyskiej, a spotkania z rodziną i przyjaciółmi organizujemy przede wszystkim pod gołym niebem. I atmosfera tu lepsza, i przestrzeni więcej, sprzątania natomiast wyraźniej mniej. Ogrodowa kuchnia wystawiona jest więc na widok gości, a często staje się wręcz centrum życia socjalnego.

Jej design określa więc często charakter imprez, a przede wszystkim decyduje o estetyce posesji. Współcześni producenci proponują nam więc meble do kuchni ogrodowej odpowiadające współczesnym trendom architektonicznym. Elegancki minimalizm, ekologiczny naturalizm, ale także klasyczne odwołania do zamiejskiego rustykalizmu są niezmiennie w cenie.

Meble do kuchni ogrodowej Roshults
Meble do kuchni ogrodowej Roshults
Kuchnia outdoorowa Modulnova
Kuchnia outdoorowa Modulnova
Kuchnia ogrodowa Alfresco
Kuchnia ogrodowa Alfresco

Profesjonalne meble do kuchni ogrodowej

Czego potrzebujemy, aby z łatwością i przyjemnością przygotowywać posiłki na świeżym powietrzu. Podstawą jest oczywiście grill ogrodowy, pozwalający przygotowywać ulubione letnie dania: szaszłyki, hamburgery, opiekane warzywa… Do dyspozycji mamy przy tym klasyczne modele opalane na węgiel, grille gazowe oraz elektryczne – każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Przy przygotowaniu większych posiłków przydają się jednak także tradycyjne palniki (lub nowoczesne płyty grzewcze) umożliwiające smażenie i gotowanie oraz piece. Te ostatnie pozwalają na przygotowanie doskonałej pizzy czy domowego chleba! Meble do kuchni ogrodowej należy również koniecznie uzupełnić zlewozmywakiem, lodówką oraz szafkami do przechowywania naczyń, sztućców, itd.

Wyposażenie kuchni ogrodowej Modulnova
Wyposażenie kuchni ogrodowej Modulnova
Meble do kuchni ogrodowej Lynx
Meble do kuchni ogrodowej Lynx
Mobilna kuchnia ogrodowa Foster
Mobilna kuchnia ogrodowa Foster

Taras z pomysłem

Planując aranżację letniej strefy gastronomicznej, warto postawić na rozwiązania unikalne i idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Każda rodzina inaczej spędza czas, każda gotuje w innym składzie i innymi technikami. Niech kuchnia outdoorowa będzie odpowiedzią skrojoną na miarę.

W tym duchu szczególnie godne polecenia są modułowe meble do kuchni ogrodowej. Oferowane przez większość renomowanych producentów, pozwalają zestawiać estetyczne konstrukcje na wymiar, a nawet według fantazyjnych zachcianek. Dzięki komplementarnym szafkom, blatom i sprzętom AGD można tworzyć atrakcyjne wyspy na tarasie czy patio. Nie licują one wcale z eleganckim zestawem wypoczynkowym, a mogą wręcz wnieść nieco uroku do przestrzeni wokół domu!

Lodówka ogrodowa Modulnova
Lodówka ogrodowa Modulnova
Modułowe meble do kuchni ogrodowej Roshults
Modułowe meble do kuchni ogrodowej Roshults
Moduł wolnostojący Elmar
Moduł wolnostojący Elmar

Dodaj komentarz