Lampy dla dzieci – wesołe i pełne fantazji

Nikt tak nie boi się ciemności jak najmłodsi. Lampy dla dzieci nie tylko rozpraszają jednak strach, ale zapewniają zdrowe warunki do wzrostu i zabawy. Zobacz, jakie modele proponują światowe marki…

Oświetlenie pokoju dziecięcego może być praktyczne i wydajne, ale może także stworzyć najmłodszym zupełnie wyjątkowy klimat. Ta druga opcja jest nie do przecenienia pod kątem psychologicznym. Ładny pokój bowiem budzi w maluchach przywiązanie do domu, a pośrednio również poczucie bezpieczeństwa. Lampy dla dzieci są pod tym względem szczególnie istotne – chronią przed mrokiem, pobudzają wyobraźnię, wprowadzają w doskonały nastrój zwłaszcza w długie jesienne wieczory czy zaspane zimowe poranki.

Klasyczne lampy dla dzieci

W każdym dziecięcym pokoju musi oczywiście znaleźć się podstawowe oświetlenie obejmujące lampę sufitową lub wiszącą oraz lampę boczną, stołową lub podłogową. Ta pierwsza służy ogólnej jasności i idealnie sprzyja beztroskiej zabawie, ta druga pomaga tworzyć nastrój relaksu i wyciszenia.

I choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pokoju najmłodszych instalować klasyczne klosze, nie da się ukryć, że modele nawiązujące designem do całości aranżacji są o wiele bardziej urocze. Bajkowe wzory i kolorowe, pastelowe motywy przykuwają uwagę najmłodszych i otaczają ich najcieplejszym i najprzyjemniejszym rodzajem światła. Kolorystyka i tematyka we współczesnej ofercie jest zaś tak szeroka, że nawet największym indywidualistom da się dobrać wymarzoną lampę.

Lampa sufitowa Amara
Lampa sufitowa Amara
Lampa stołowa Les Jolis Jours
Lampa stołowa Les Jolis Jours
Kolorowe lampy dla dzieci Amara
Kolorowe lampy dla dzieci Amara

Światełko w ciemności

W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się lampki nocne. Ich rola jest jednoznaczna – mają rozproszyć przerażające nocne ciemności, nie naruszając jednak jakości snu. Światło jest więc odpowiednio rozproszone i przytłumione, a nierzadko i nastrojowo barwne.

Te pomysłowe lampy dla dzieci bywają przy tym przenośne, a nawet niezniszczalne. Niektóre modele, wykonane z tworzyw sztucznych, dają się ściskać, a nawet zrzucać bez żadnej szkody. Przyjmują niesłychane wprost formy zabawnych postaci, słodkich zwierzaków, a nawet projektorów odtwarzających na ścianie rozgwieżdżone niebo. To wspaniały pomysł na prezent dla pociechy i gwarancja słodkich snów bez cienia strachu!

Lampa dziecięca na noc Lisa Angel
Lampa dziecięca na noc Lisa Angel
Nocna lampka John Lewis
Nocna lampka John Lewis
Lampka nocna Amara
Lampka nocna Amara

Dekoracyjne oświetlenie pokoju dziecięcego

Lampy dla dzieci mogą jednak przyjmować również formę głównie dekoracyjną. Umieszczone na ścianie emitują zazwyczaj bardzo skąpe światło, które może być wykorzystywane jako wsparcie usypiania lub subtelne wybudzenie w ciemne poranki. Świecące dekoracje są jednak przede wszystkim źródłem autentycznej euforii, która zachęca dzieci do samodzielnego gaszenie światła.

I w tym przypadku wybór jest bardzo szeroki. Od uniwersalnych kul i girland, które spodobają się nawet nastolatkom, po bardzo klimatyczne dekoracje dla księżniczek lub małych astronomów. Oświetlenie takie może być nawet częścią luster, regałów czy wieszaków na ścianę, wskazując drogę w ciemności i wprawiając w dobre samopoczucie.

Ozdobne lampy dla dzieci Circu
Ozdobne lampy dla dzieci Circu
Lampy dla dzieci – kolorowe kule Maison du Monde
Lampy dla dzieci – kolorowe kule Maison du Monde
Świecąca dekoracja ścienna Lisa Angel
Świecąca dekoracja ścienna Lisa Angel

Dodaj komentarz