Lago – meble dla nowoczesnej rodziny

Lago to marka innowacyjna w pełnym tego słowa znaczeniu. Produkowane przez nią meble nie tylko odzwierciedlają potrzeby społeczeństwa XXI w., ale czasem wręcz je wyprzedzają.

Co ciekawe, korzenie firmy są bardziej niż tradycyjne. Otóż pod koniec XIX w. stolarz Policarpo Lago wsławił się drewnianym rzemiosłem, które wykonywał na potrzeby weneckich kościołów i willi zamożnych obywateli miasta. Tradycja pozostała w rodzinie i kolejne pokolenia skupiły się na produkcji wysokiej jakości mebli drewnianych do sypialni i salonów. Wraz z nadejściem kolejnego stulecia młoda generacja właścicieli Lago zrozumiała jednak potrzebę dynamicznej zmiany. I tak marka zyskała nową twarz, stając się prekursorem na rynku designerskich mebli modułowych.

Dziś sieć Lago tworzy 400 salonów rozproszonych po największych miastach całej Europy – meble można już nabyć także w Warszawie. Projektantów marki łączy wizja systemów meblowych mających na celu idealne dopasowanie się do potrzeb klienta i maksymalne podniesienie poziomu jego życia. Jak im to wychodzi? Osądźcie sami…

Kuchnie bez ograniczeń

Nieco na przekór salonowo-sypialnianej historii marka Lago słynie dziś jako producent nowoczesnych mebli kuchennych, z których da się stworzyć rozwiązania do każdych wnętrz. System modułów umożliwia bowiem nie tylko wybór z szafek rozmaitych rozmiarów – zamykanych i otwartych – ale także różnych kolorów, a nawet typów wykończenia. Projektanci proponują przy tym śmiałość w zestawianiu poszczególnych elementów, łącząc nie tylko trzy czy cztery tony w jednej zabudowie, ale także wplatając w aranżację drewno, transparentne nogi czy mat oraz połysk. Króluje prostota konstrukcji, z frontami bez uchwytów, ale z drugiej strony promuje się nieregularne kształty.

Kuchnia Lago może mieć więc nie tylko przedłużony blat, ale także podwyższony i zagięty, a moduły szafek nakładają się na siebie bez symetrii, tworząc fantazyjne wcięcia i schody. Całość jest nie tylko wysoce funkcjonalna, ale także wesoła, optymistyczna i zachęcająca do spędzania czasu w kuchni całą rodziną.

Różnobarwna liniowa kuchnia Lago
Różnobarwna liniowa kuchnia Lago
Nowoczesna szaro-zielona kuchnia Lago
Nowoczesna szaro-zielona kuchnia Lago
Modernistyczna kuchnia Lago zaaranżowana w rustykalnych wnętrzach
Modernistyczna kuchnia Lago zaaranżowana w rustykalnych wnętrzach

Innowacyjne salony

Meble modułowe, z których, niczym z klocków, można budować dowolne niemal figury, sprawdza się także w salonie. Lago pozwala przy tym stworzyć nowoczesną, ale na wskroś elegancką aranżację z neutralnych kolorystycznie szafek, które zastąpią meblościankę, jak i szalone zestawienia. Dla miłośników pozytywnych wibracji i unikalnego designu doskonałą propozycją są odważne połączenia kolorów, które dopełniają się w ramach jednej ściany.

W Lago znajdziemy także fantastyczne systemy otwartych półek, które rewolucjonizują pojęcie biblioteczki. Da się z nich stworzyć konstrukcje przypominające drzewa, rozety czy gwiazdy, bowiem, jak się okazuje, poziom nie jest wartością absolutną. Salonowe meble Lago to doskonała baza dla wystroju typu fusion – gdzie kicz może mieszać się z luksusem, a tradycja z fututyzmem.

Kolorowa meblościanka salonowa Lago
Kolorowa meblościanka salonowa Lago
Zestaw półek naściennych Lago
Zestaw półek naściennych Lago
Eleganckie meble modułowe do salonu Lago
Eleganckie meble modułowe do salonu Lago

Wymarzone pokoje dziecięce

Naturalnym przedłużeniem idei modułowych mebli, z których da się wyczarować praktycznie każde marzenie, są aranżacje pokojów dziecinnych w wykonaniu Lago. Zalety tego rozwiązania są wielorakie. Przede wszystkim można z dość dużą swobodą urządzić nawet małe wnętrze dla dwójki rodzeństwa. Idealnie sprawdzają się tutaj łóżka piętrowe, które łamią nudny konwenans materaca po materacem. Łóżka Lago pozwalają bujać w obłokach i zapewniają najmłodszym niegasnącą inspirację do zabawy.

Ale z systemu szafek, blatów i półek da się stworzyć także bardzo funkcjonalny system do nauki i przechowywania zabawek oraz odzieży. Otwarte kolorowe półki decydują o ogólnym wrażeniu, będąc ozdobą i zarazem sposobem na ekspozycję swoich książek, dzieł, przedmiotów zainteresowań.

Młodzieżowy pokój Lago
Młodzieżowy pokój Lago
Dziewczęcy pokój Lago
Dziewczęcy pokój Lago
Kolorowe szafki do pokoju dziecinnego Lago
Kolorowe szafki do pokoju dziecinnego meble modułowe Lago

Sypialnie lekkie, ale praktyczne

Także sypialnia może być urządzona w duchu nowoczesnej funkcjonalności. Lago proponuje niezwykłe łóżka, które wydają się lewitować w powietrzu dzięki transparentnym nogom, czyniąc wnętrze lekkim i przestronnym. Ale sypialnia dla większości z nas pełni również funkcję garderoby. Rozumiejąc tą potrzebę projektanci proponują systemy szaf i półek, które wpasowują się w  klimat estetycznego minimalizmu. Dzięki różnobarwnym frontom o zadziwiającą wąskich wymiarach można tworzyć mozaiki ścienne, za którymi bez problemu zmieszczą się wszystkie ubrania i tekstylia domowe. Bo w koncepcji Lago jest miejsce na każdą realną potrzebę mieszkaniową – tyle, że sprytnie przemyconą w formie designu przez duże „D”.

Minimalistyczna sypialnia Lago
Minimalistyczna sypialnia Lago

 

Sypialnia z systemem przechowalniczym Lago
Sypialnia z systemem przechowalniczym – meble modułowe Lago

 

System szaf modułowych Lago
System szaf modułowych Lago

Dodaj komentarz