Krzesła i fotele do pokoju dziecięcego

Siedziska do pokoju dziecięcego muszą być dopasowane nie tylko do wzrostu, ale także gustów i potrzeb małego człowieka. Oto z czego możemy wybierać…

Dzieci co do zasady nie siedzą w miejscu, a jeśli już, to preferują w tym celu podłogę. Ich królestwo służy przede wszystkim zabawie, a łóżko, choć niezbędne i bardzo praktyczne, też samo w sobie jest elementem przyjemnego spędzania czasu. I choć z pewnością niektóre maluchy z chęcią zamieniłyby całą podłogę w jedną wielką trampolinę, racjonalizm nakazuje, aby do pokoju dziecięcego wybrać jednak krzesła lub fotele z prawdziwego zdarzenia.

Krzesła i krzesełka

Dzieci, jako mali dorośli, lubią mieć swoje meble i bawić się w świat widziany dokoła. Pierwsze krzesła służą więc często raczej jako atrybut dumy i bycia panem swego małego domu niż faktycznie użytkowy mebel. Owszem jednak, w połączeniu z małym stolikiem mogą tworzyć przyjemny kąt do pierwszych prac plastycznych, gier i układanek, jak również do zabaw w dom z udziałem pluszaków.

Sześciolatki potrzebować będą już jednak wygodnego krzesła i biureczka, które umożliwiają realizację pierwszych zadań z zerówki. Producenci proponują nam modele lekkie, ale wytrzymałe – z metalu i drewna, a także tworzyw sztucznych. Te ostatnie są nie do pobicia jeśli chodzi o możliwość czyszczenia! Atrakcyjny design oraz wyraziste kolory będą cennym dodatkiem do pokoju dziecięcego.

Transparentne krzesła Kartell
Transparentne krzesła Kartell
Kolorowe krzesła do pokoju dziecięcego BoogyWoody
Kolorowe krzesła do pokoju dziecięcego BoogyWoody
Meble do pokoju dziecięcego Lago
Meble do pokoju dziecięcego Lago

Fotele do pokoju dziecięcego

Wiele aranżacji uwzględnia również fotel do pokoju dziecięcego. Mowa zazwyczaj o pełnowymiarowym meblu, który pozwoli rodzicowi czy dziadkowi usiąść i poczytać dziecku przed spaniem. Ale choć duży i wygodny, taki fotel może być piękny i stylowo dopasowany do wnętrza.

Do wyboru mamy więc miękkie obicia w fantastycznych kolorach i wzorach. Od motywów godnych księżniczek Disneya po żartobliwe meble zdobione autami, dinozaurami czy jednorożcami. Godne uwagi są także ponadczasowe fotele na biegunach oraz ciekawe modernistyczne konstrukcje, które dadzą się kreatywnie wykorzystać do zabawy!

Kolorowe fotele do pokoju dziecięcego Dunelm
Kolorowe fotele do pokoju dziecięcego Dunelm
Fotel do pokoju dziecięcego Dunelm
Wesołe fotele do pokoju dziecięcego Architonic
Wesołe fotele do pokoju dziecięcego Architonic

Worki i pufy, czyli w miękkości jest zabawa

Niezdecydowanym można jeszcze polecić mniej ustrukturyzowane siedziska do pokoju dziecięcego w postaci puf oraz szalenie modnych worków. Miękkie, a często wręcz łatwo zmieniające kształty, mogą one służyć jako klasyczne fotele, ale w dowolnej chwili przekształcają się w łodzie, samoloty czy bezludne wyspy.

Ogromny wybór różnego typu siedzeń do pokoju dziecięcego obejmuje również fotele kompaktowe, które dają się rozłożyć na płasko oferując przestrzeń do zabawy i gimnastyki, ale także dodatkowe łóżko dla nocujących gości. Spora część takich mebli może z łatwości towarzyszyć dziecku aż do wieku nastoletniego!

Worek do siedzenia z dinozaurami Dunelm
Worek do siedzenia z dinozaurami Dunelm
Futrzany puf Dunelm
Futrzany puf Dunelm
Rozkładany fotel do pokoju dziecięcego Lago
Rozkładany fotel do pokoju dziecięcego Lago

Dodaj komentarz