Kanapy Flexteam – włoski synonim miękkości

Flexteam to marka meblowa specjalizująca się w produkcji tapicerowanych kanap, łóżek i foteli. Aż trudno uwierzyć do jakiego poziomu można wynieść sztukę obicia!

Wszystkie meble sprzedawane przez markę Flexteam wyprodukowane zostały w słonecznej Italii i noszą na sobie wyraźne znamiona śródziemnomorskiego designu z klasą. Raczej jednak niż uderzać w nuty klasyczne, projektanci Flexteam od ponad 25 lat tworzą wciąż nowe modele do siedzenia i leżenia, które doskonale obrazują ewolucję współczesnych trendów. Modernizm widoczny jest zarówno w doborze materiałów, jak i formie mebli, która zdecydowanie wymyka się tradycyjnym stereotypom.

Jeszcze jedną cechę wyróżniającą łóżka i kanapy Flexteam spośród konkurencji jest artyzm wykonania – niczym legendarny szewc ręcznie szyjący unikatowe pary butów, każdy produkt jest dziełem pasjonatów. Raczej niż linia fabryczna, ważna jest tu wprawna ręka i bystre oko rzemieślnika.

Kanapy Flexteam –  z klasą i charakterem

Okrętem flagowym marki Flexteam są bez wątpienia kanapy – prestiżowe, perfekcyjne w wykonaniu, a zarazem niezwykle charyzmatyczne. Mimo że powielają one stereotypową koncepcję prostego siedziska z oparciem, wyróżniają się niebanalnym podejściem do samej formy. Dwie dominujące idee, które przeplatają się w różnych proporcjach w różnych modelach, to nowoczesna casualowość oraz artystyczna finezja. Z jednej strony mamy więc niby sprane, sfatygowane poduchy, z drugiej pomysłowe szwy i oryginalne obicia.

O jakości i formie kanapy Flexteam decyduje dobór podstawowych materiałów – drewna bukowego i brzozowego jako stabilnej podstawy oraz zaawansowanej technologicznie pianki poliuretanowej. Ta ostatnio jest specjalnie utwardzana w miejscach, które wymagają wzmocnienia i jednocześnie uszlachetniana tak, aby zapewnić najwyższy komfort siedzenia.

Kanapa Madison Flexteam
Kanapa Madison Flexteam
Casualowa kanapa Henry Flexteam
Casualowa kanapa Henry Flexteam
Trzyosobowa kanapa Extra-Norman Flexteam
Trzyosobowa kanapa Extra-Norman Flexteam

Fotele – indywidualności

Naturalnym dopełnieniem dla salonowej kanapy są oczywiście fotele. Flexteam jednak, jako marka z wyobraźnią, wystrzega się zestawiania mebli wypoczynkowych w nudne komplety. Stąd akompaniamentem dla szlagierowych sof, utrzymanych najczęściej w stonowanej, neutralnej kolorystyce, są fotele, których nie da się nie zauważyć. Nie tylko śmiałe w odcieniu obicia, są też na tyle geometrycznie wyraźne, aby tworzyć w salonie silny, designerski akcent.

Ta sama pieczołowitość w doborze materiałów jak w przypadku kanap, sprawia, że fotele Flexteam są meblami iście evergreenowymi, które podołają nie tylko kilku energicznym pokoleniom, ale także powtórnym zmianom całej aranżacji. Szlachetne obicia z jednej strony stwarzają efekt luksusu we wnętrzach, z drugiej, dają się stosunkowo łatwo czyścić i utrzymywać w formie.

Skórzany fotel James B. Flexteam
Skórzany fotel James B. Flexteam
Żółte fotele Docks Flexteam
Żółte fotele Docks Flexteam
Designerski fotel Lazy Flexteam
Designerski fotel Lazy Flexteam

Łóżka na każdą miarę

Mistrzostwo łączenia designu z wygodą znalazło naturalną kontynuację w łóżkach Flexteam, które jeszcze bardziej niż kanapy i fotele zadziwiają śmiałym designem. Z myślą o sypialni na wskroś przytulnej projektanci marki proponują meble wyłącznie całkowicie tapicerowane, tak, że żaden drewniany element nie może nawet wizualnie sugerować twardości.

Na specjalną uwagę zasługują imponujące wezgłowia łóżek Flexteam – pikowane, obszywane, intrygująco asymetryczne i szeroko wykraczające poza szerokość mebla. Z takim wykończeniem mebel staje się nie tylko ozdobą sypialni, ale wręcz swego rodzaju kryjówką przed codziennością – miękką, przytulną, nierzadko przyjemnie kolorową. Co ciekawe, oprócz klasycznych małżeńskich modeli, marka oferuje również bardzo eleganckie łóżka pojedyncze, które dają się praktycznie rozkładać, wciąż jednak emanując włoską klasą i prestiżem.

Tapicerowane łóżko Marcel Flexteam
Tapicerowane łóżko Marcel Flexteam
Asymetryczne łóżko Reef Flexteam
Asymetryczne łóżko Reef Flexteam
Rozkładane łóżko Step Flexteam
Rozkładane łóżko Step Flexteam

 

Dodaj komentarz