Jak urządzić garderobę?

Nie szafa, ale cała przestrzeń, gdzie moda jest królową, a Twoje kaprysy są w pełni uzasadnione. Podpowiadamy jak urządzić garderobę, aby radość ubierania była najpełniejsza…

Garderoba to oczywiście nie tylko sukienki, kapelusze i buty, ale także półki pełne wszystkiego, co do życia potrzebne, łącznie z akcesoriami sportowymi i zapasem ręczników. O tym, że upychanie takich skarbów w dwudrzwiowej szafie jest irytujące i mało praktyczne, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Zdumiewające jest jednak, jak łatwo można dziś urządzić garderobę piękną i funkcjonalną zarazem…

Więcej niż szafa

Najpopularniejszym aktualnie rozwiązaniem na przechowywanie rzeczy w sypialni jest system wbudowanych szaf z przesuwanymi drzwiami. Ich olbrzymią zaletą jest przede wszystkim wykorzystanie przestrzeni od podłogi aż po sam sufit. Zamiast jednak ograniczać się „przepisową” głębokością 60 cm, projektanci coraz częściej proponują nam zabudowę tworzącą oddzielny pas pokoju. Może być ona tak głęboka, że da się wejść do wnętrza lub okalać dwie, a nawet trzy ściany w taki sposób, że wszystkie drzwi dają się zasunąć za ścianę, a wokoło mamy jedynie ubrania!

Stosunkowo najbardziej bezpośrednim, ale też najprostszym pomysłem jak urządzić garderobę bez ograniczania przestrzeni i przy minimalnych kosztach jest zaaranżowanie funkcjonalnych półek i wieszaków bezpośrednio na ścianie w sypialni – w zorganizowany, estetyczny sposób.

Garderobiana szafa Raumpulus

Garderobiana szafa Raumpulus
Aranżacja Raumpulus

Aranżacja Raumpulus
System półek Dall’Agnese

System półek Dall’Agnese

A gdyby urządzić garderobę za szkłem?

Do najmodniejszych pomysłów podbijających sypialnie na całym świecie należy wydzielona część odgrodzona na całej szerokości przeszklonymi drzwiami, transparentnymi lub mlecznymi.  Jest to rozwiązanie szczególnie polecane w pomieszczeniach o kształcie wyraźnego prostokąta, gdzie ucięcie dłuższej ściany nie powoduje efektu ścisku.

W ten sposób otrzymujemy wyraźnie odgrodzoną, acz dobrze widoczną strefę, do której dociera sporo światła z samej sypialni. Po rozsunięciu drzwi możemy swobodnie rozkoszować się pokazami mody od wieszaka do łazienki, w razie potrzeby zostawiając wewnątrz cały rozgardiasz. Sypialnia pozostaje zaś uporządkowana i pełna przyjemnej harmonii.

Pomysł jak urządzić garderobę w dużej sypialni - Raumpulus

Pomysł jak urządzić garderobę w dużej sypialni – Raumpulus
Zasuwana garderobiana część Maronese ACF

Zasuwana garderobiana część Maronese ACF
Przeszklona garderoba Maronese ACF

Przeszklona garderoba Maronese ACF

Garderoba przed duże „G”

Szczęśliwcy mogą pozwolić sobie na cały oddzielny, niezależny pokój przeznaczony tylko i wyłącznie do celów odzieżowych. I w tej luksusowej sytuacji warto jednak przemyśleć zawczasu jak urządzić garderobę, aby była praktyczna i przyjemna zarazem.

Oprócz oczywistych systemów półek, na które składać się będą także wieszaki, szuflady czy przeszklone witryny chroniące przed kurzem, w takim modowym saloniku może się też znaleźć wyspa w postaci szuflad na bieliznę, toaletki z lustrem lub szafki na buty. Bardzo popularne są również pufy, na których można przysiąść lub odłożyć marynarkę. Wreszcie, całość też musi być wyposażona w odpowiedni system oświetlenia – idealnie łączącego światło naturalne, z okna w ścianie lub suficie, z listwami oświetleniowymi i lampami podłogowymi.

Elegancka garderoba Raumpulus

Elegancka garderoba Raumpulus
Jak urządzić garderobę – aranżacja Pianca

Jak urządzić garderobę – aranżacja Pianca
Romantyczna damska garderoba Raumpulus

Romantyczna damska garderoba Raumpulus

Dodaj komentarz