Jak urządzić garderobę w wielkim stylu

Marzeniem wielu z nas jest posiadanie pomieszczenia, które w całości poświęcimy ubraniom. Ale gdy już je mamy, powstaje pytanie jak urządzić garderobę w sposób piękny i funkcjonalny?

Garderoba z jednej strony jest bardzo przydatnym, praktycznym pomieszczeniem, z drugiej, dla większość z nas bywa symbolem statusu, a nawet miłym połechtaniem próżności. Ale, aby czuć się w niej dobrze, trzeba przemyśleć nie tylko rozmieszczenie, ale także styl wyposażenia. Podpowiadamy więc jak urządzić garderobę ze światowym szykiem!

Za szkłem

Jeśli zależy Ci na elegancji i reprezentacyjności, którą można się pochwalić nawet przed gośćmi, spróbuj urządzić garderobę z wykorzystaniem szklanych gablot. Transparentne drzwi z jednej strony umożliwiają dokładną orientację w zawartości szaf, z drugiej sprawiają wrażenie przyjemnego odizolowania. Jeśli chodzi o względy praktyczne, przeszklone półki w garderobie chronią przed osiadaniem kurzu, ale jednocześnie są podatne na odciski palców!

Przeszklone gabloty garderobiane mogą być przy tym zarówno konstrukcją od podłogi do sufitu, jak i odizolowaną wyspą. Jeśli zachowamy w nich należyty porządek i odpowiednio je podświetlimy, otrzymamy prawdziwą modową wystawę, która prezentuje się iście elegancko. W tak urządzonej garderobie można śmiało postawić toaletkę do makijażu czy fotel do prywatnego relaksu z ulubionym czasopismem!

Jak urządzić garderobę? Koncepcja Poliform
Jak urządzić garderobę? Koncepcja Poliform
Garderoba ze szklanymi szafkami Poliform
Garderoba ze szklanymi szafkami Poliform
Aranżacja Poliform
Aranżacja Poliform

Otwarte półki

Pomysł ze szkłem nie musi jednak każdemu przypaść do gustu. Poza nieustającą potrzebą czyszczenia smug i odcisków palców pozostawia on bowiem pewien niedosyt w kwestii przymiarek. Każdą szafę trzeba bowiem z osobna otwierać i zamykać, co niby nie jest trudne, ale niecierpliwi, zwłaszcza w rannym pośpiechu.

Stąd większość z nas decyduje się urządzić garderobę w stylu otwartym. Mowa o półkach i wieszakach zaaranżowanych na ścianach, a czasem także w przestrzeni, do których dostęp jest zupełnie wolny. Tym sposobem jednym gestem można wybrać buty, spódnicę, marynarkę i jeszcze szybko dopasować idealną apaszkę.

Ten pomysł jest uroczy i praktyczny, ale rodzi ryzyko chaosu, jeśli nie będziemy skrupulatnie odkładać rzeczy na ich miejsce. W przypadku wątpliwości można zawsze zdecydować się na rozwiązanie pośrednie – do otwartych półek dołożyć klasyczną zamkniętą szafę, która oczyści nieco perspektywę.

Pomysł jak urządzić garderobę otwartą; Poliform
Pomysł jak urządzić garderobę otwartą; Poliform
Konstrukcje do garderoby; Poliform
Konstrukcje do garderoby; Poliform
Aranżacja garderoby Poliform
Aranżacja garderoby Poliform

Jak urządzić garderobę – detale techniczne

Urządzić garderobę to także zadbać o najmniejsze szczegóły, a więc dokładne umiejscowienie konkretnych elementów odzieży. O ile, marynarki, garnitury, sukienki i koszule najlepiej aranżuje się na klasycznych wieszakach drążkowych, o tyle bielizna i akcesoria wymagają specjalnych rozwiązań.

Oprócz szufladek, których segment powinien znaleźć się w każdej garderobie, warto pomyśleć o klasycznych półkach z przegródkami na torebki i kapelusze, a także specjalnych przegródkach na krawaty, biżuterię czy paski. Kreatywność producentów jest w tym względzie imponująca!

Jak urządzić garderobę - szuflady Poliform
Jak urządzić garderobę – szuflady Poliform
Półki do garderoby Poliform
Półki do garderoby Poliform
Pomysły na przechowywanie odzieży Poliform
Pomysły na przechowywanie odzieży Poliform

Dodaj komentarz