jak zaaranżować mieszkanie

Jak stylowo zaaranżować mieszkanie?

Nie masz w posiadaniu willi tylko mieszkanie w bloku? Jedno z wielu – typowych i mało kreatywnych? Nie martw się! Nawet najzwyklejsze mieszkanie można zaaranżować z klasą!

Poniższy projekt wnętrzarski stworzony został na prywatne zlecenie przez projektantów włoskiej marki Mentemano. Z pomocą pomysłowych i eleganckich mebli udało się dość efektownie oswoić dość klasyczny rozkład pokoi, często widywany w standardowych M-2 i M-3. Jak się bowiem okazuje, architektura nie musi być rozumiana jako ograniczenia, ale jako wyzwanie i impuls do kreatywności!

Pomysłowe rozwiązania

Aby nie ulegać rutynie i nie poddawać się przewidywalnym rozkładom mieszkaniowym, warto świadomie poszukiwać alternatywnych pomysłów na urządzenie przestrzeni, które byłyby z jednej strony zaskakujące, z drugiej praktyczne. W przedmiotowym projekcie Mentemano możemy zaobserwować trzy bardzo interesujące „triki”, które z pewnością mogą stać się szerszą inspiracją w rzeczywistości powszechnych blokowisk.

  • Parawany nie należą może do często widywanych sprzętów domowych, ale pozwalają one bardzo swobodnie zaaranżować mieszkanie bez potrzeby martwienia się o ścianki działowe. Stylowy, nowoczesny parawan pozwoli odizolować kąt jadalny czy miejsce do pracy nie zajmując przesadnie wiele miejsca, a stanowiąc dodatkową dekorację wnętrz.
  • Przeszklone panele to kolejne rozwiązanie pozwalające uniknąć nadmiaru surowego tynku i klasycznych drzwi. Jako zasuwane drzwi łączące sypialnię z małą łazienką stają się nowoczesną ozdobą i sposobem na wizualne powiększenie ograniczonej przestrzeni.
  • Kompatybilne meble, takie jak stoliki do kawy pasujące jeden w drugi, to nie tylko oszczędność miejsca, ale także mobilne elementy pozwalające dopasowywać aranżację do aktualnych potrzeb.
Designerski parawan odgradzający część kuchenną; Mentemano
Designerski parawan odgradzający część kuchenną; Mentemano
Kreatywne przejście z sypialni do łazienki; Mentemano
Kreatywne przejście z sypialni do łazienki; Mentemano
Kompatybilne stoliki do kawy Mentemano
Kompatybilne stoliki do kawy Mentemano

Siła charyzmatycznego designu

Naturalnie, kluczowe znaczenie dla wrażenia, jakie sprawia na nas mieszkanie od wewnątrz, ma styl urządzenia. Minimalizm, choć modny i wizualnie lekki, nie pozostawia po sobie zwykle szumu podziwu i nie zmienia architektonicznych realiów. Ciekawy, wyraźny design sprzyja tym czasem kreowaniu wnętrza i aspirowaniu do dowolnych praktycznie pomysłów na dom.

Zwróćmy więc uwagę, jak eleganckie wzornictwo ożywiło małą wąską łazienkę, która mogłaby powielić tyle smutnych blokowych łazienek. Eleganckie płytki ceramiczne na ścianie połączono z krągłościami lustra i łazienki, kute sprawiają wrażenie prestiżowych i modernistycznych zarazem. W sypialni pojawiają się z kolei awangardowo zaokrąglone prostokąty i dopełniające je harmonijnie złote stelaże bocznych mebli. Nawet wzornictwo ścian i poduszek dekoracyjnych nie pozostaje nieprzemyślane!

Nowoczesna łazienka Mentemano
Nowoczesna łazienka Mentemano
Elegancka mała sypialnia Mentemano
Elegancka mała sypialnia Mentemano
Stylowy dobór detali, czyli jak pomysłowo zaaranżować mieszkanie; Mentemano
Stylowy dobór detali, czyli jak pomysłowo zaaranżować mieszkanie; Mentemano

Kolory niestandardowe

Równie ważny jak sam design jest tonacja jego ekspresji. Biel, szarość i drewno są może bezpieczne i ponadczasowe, ale trudno z ich wykorzystaniem zaaranżować mieszkanie niebanalne i intrygujące. W tej roli o wiele lepiej sprawdzają się czerwień, wysycony róż, fiolet czy metaliczny niebieski. Nie chodzi przy tym oczywiście o stworzenie barwnej kakofonii, ale o stylowe podkreślenie atmosfery wyraźnymi akcentami.

Miłośnikom kreatywnych rozwiązań można również polecić matową, czarną kuchnię. To pomysł będący ciekawą kontrpropozycją dla opatrzonych już białych kuchni, który łączy w sobie elegancję i przekorę.

Elegancka sypialnia Mentemano
Elegancka sypialnia Mentemano
Czerwone akcenty; Mentemano
Czerwone akcenty; Mentemano
Czarna kuchnia Mentemano
Czarna kuchnia Mentemano

Dodaj komentarz