Hit w oświetleniu domu: lampy przenośne

Domowe pomysły na oświetlenie ulegają ciągłej ewolucji. Najnowszym trendem stały się piękne i niezwykle funkcjonalne lampy przenośne, wykorzystywane zarówno we wnętrzach, jak i w ogrodzie.

Lampy przenośne to swego rodzaju hybryda między klasyczną lampą stołową a latarką. Z jednej strony przyjmują one bowiem mniej lub bardziej tradycyjne kształty lamp – z nogą i kloszem; z drugiej nie są uzależnione od kabla, ani nawet elektryczności. Zasilane bateriami, które można łatwo i wielokrotnie ładować w gniazdku, oferują niezwykły sposób na dokończenie aranżacji. Nie musisz już podejmować radykalnych decyzji gdzie postawić jaką lampę, gdyż w zależności od potrzeby lampy przenośne wędrują za Tobą!

Światełko do ręki

Czy lampy przenośne są nam rzeczywiście potrzebne? Pomijając fakt, że w przypadku awarii elektryczności pozwalają nam cieszyć się przynajmniej częściowym rozjaśnieniem mroków, są naprawdę wygodne w życiu codzienny. Jak często bowiem okazuje się, że potrzeba nam dodatkowego światła w nietypowych miejscach – na kanapie, przy stole, na komodzie w jadalni?

Uniwersalne i poręczne lampy przenośne na baterie nie przypominają przy tym w żaden sposób nieestetycznych latarek lub kiczowatych świeczek elektrycznych. Poza tym, że nie posiadają kabla, nie różną się w zasadzie od klasycznych lamp stołowych, zazwyczaj oferując przyjemne, rozproszone światło punktowe. Wiele modeli posiada wręcz praktyczne uchwyty, za które można je łatwo i bezpiecznie przenosić.

Mleczna lampa przenośna Lightology
Mleczna lampa przenośna Lightology
Lampka z uchwytem Lightology
Lampka z uchwytem Lightology
Nowoczesne lampy przenośne Lightology
Nowoczesne lampy przenośne Lightology

Stylowe lampy przenośne

Funkcjonalność nowoczesnych baterii do ładowania jest na tyle wysoka, że lampy przenośne mogą przybierać niemal dowolne kształty. Projektanci dbają więc o to, aby stanowiły one nie tylko uniwersalny, ale wręcz estetycznie atrakcyjny dodatek do wnętrz. Do każdego stylu wystroju można dziś wybrać atrakcyjny model!

Na specjalną uwagę zasługują modele eleganckie wzorowane na klasycznym wzorze lampy z nogą i kloszem, ale nawiązujące do bardziej współczesnego designu. Tworzywa sztuczne, metal i szkło tworzą naprawdę wyjątkowe konstrukcje świecące, które mogą efektowniej ozdobić stół niż bukiety z kwiatami! Charakterystyczne formy i kształty dają się również łatwo komponować ze spójnym wystrojem kuchni, salonu czy przedpokoju!

Eleganckie lampy przenośne Lightology
Eleganckie lampy przenośne Lightology
Niebieska transparentna lampa Lightology
Niebieska transparentna lampa Lightology
Lampa przenośna do przedpokoju Lightology
Lampa przenośna do przedpokoju Lightology

Ruchome światła do ogrodu

Lampy przenośne jeszcze praktyczniejsze bywają w ogrodzie, gdzie w sezonie letnim spędzamy długie wieczorne godziny. Uniezależnienie od kabla sprawia, że ulubione świecące modele możemy ustawiać na tarasowym stole, wzdłuż basen, na stopniach schodów czy w najbardziej nawet oddalonej od domu altanie. A wszystko to bez konieczności myślenia o skomplikowanych elektrycznych instalacjach.

Do wyboru mamy przy tym bardziej tradycyjne latarenki inspirowane rustyklanym i skandynawskim designem, jak również nowoczesne figury geometryczne o ciekawych kształtach. Co więcej, producenci proponują nam nawet ogrodowe lampy podłogowe w mobilnej postaci! Aranżacja tarasu, balkonu czy patio nie mogłaby więc być prostsza, zwłaszcza, że lampy odporne są oczywiście na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych!

Biała lampa przenośna Lightology
Biała lampa przenośna Lightology
Przenośna lampa podłogowa do ogrodu Lightology
Przenośna lampa podłogowa do ogrodu Lightology
Outdoorowa latarnia Lightology
Outdoorowa latarnia Lightology

Dodaj komentarz