Fantastyczne trendy łazienkowe

Lekkość, geometria i kolor – oto podstawowe trendy łazienkowe, które pojawiły się w ostatnich sezonach. Jeśli zależy Ci na śmiałej, przyszłościowej aranżacji, podpowiadamy, w jakie nowinki warto zainwestować!

Wystrój łazienki zmienia się stosunkowo rzadko – raz na 10, a na nawet 20 lat! Bo też remont tego jakże koniecznego w codziennym życiu pomieszczenia nie jest ani tani, ani łatwy. Stąd też wybierając aranżację łazienki warto przemyśleć każdą decyzję dwukrotnie. Nie kierujmy się jednak starą dobrą klasyką – nowe technologie, a co najważniejsze świeży design, to trendy łazienkowe, które pozostaną aktualne jeszcze przez długie lata.

Meble modułowe

Zamiast klasycznych stojących szafek i regałów w łazienkach coraz częściej widujemy meble modułowe zawieszane na ścianach. Kolorowe i nieregularne wprowadzają do wnętrz ciekawe aspekt abstrakcji, a przy tym są niezwykle praktyczne. Każdy moduł wybieramy bowiem indywidualnie według potrzeb i umieszczamy w optymalnym miejscu, na preferowanej wysokości. Bonusem jest możliwość łatwego zmywania podłogi pod meblami!

Meble łazienkowe VitrA Bathrooms / Architonic
Meble łazienkowe VitrA Bathrooms / Architonic
Trendy łazienkowe: modułowe meble Lago
Trendy łazienkowe: modułowe meble Lago

Graniaste wanny

Po długim okresie mody na wanny okrągłe i owalne, na popularności zyskują ostatnio wanny w bardzo surowej prostopadłościennej obudowie. Bywają one logicznym dopełnieniem kwadratowej armatury – sedesów i umywalek, a przede wszystkim doskonale realizują zasady minimalizmu. Kanciaste wanny dobrze prezentują się zarówno w rogu jak i w w opcji wolnostojącej. Pasują do nich minimalistyczne baterie oraz prostokątne lustra bez ram.

Prostopadłościenna wanna Kaldewei / Architonic
Trendy łazienkowe Ideagroup / Architonic
Trendy łazienkowe Ideagroup / Architonic

Industrialne trendy łazienkowe

W nowoczesnych łazienkach oprócz ponadczasowego drewna widać również coraz więcej metalu. To wyraźny ukłon w stronę industrialnego designu, który przybiera coraz elegantsze formy. Popularne trendy łazienkowe obejmują więc nie tylko metalowe akcesoria w odcieniu szlachetnej stali, ale także stelaże do umywalek. Lekkie i modernistyczne obejmują zazwyczaj bardzo praktyczną listę na wieszanie ręcznika do rąk, a często również niewielką półeczkę na przybory.

Umywalki na metalowym stelażu Glass Design Italy
Armatura łazienkowa Scarabeo Ceramiche
Armatura łazienkowa Scarabeo Ceramiche

Umywalki ze skały

Każdy, komu znudziła się już klasyczna biała ceramika łazienkowa, z radością powita szalenie modne umywalki wykonane z marmuru, kamienia lub kwarcowych zlepków. Wyjątkowo odporne na uderzenia, dodają wnętrzom przyjemnego egzotycznego charakteru, doskonale współgrając z naturalistycznym designem. Wysokie i niskie, okrągłe i prostokątne misy łazienkowe odważnie wyrastają z blatów, zachwycając ciekawą teksturą, a także pięknymi odcieniami. Pozbawione klasycznych poszerzonych brzegów zachęcają do utrzymywania czystości w łazience!

Trendy łazienkowe: marmurowa umywalka Inbani / Architonic
Trendy łazienkowe: marmurowa umywalka Inbani / Architonic
Zielona umywalka Woodio
Zielona umywalka Woodio

Szkło, ale z pomysłem

Nowoczesne trendy łazienkowe dotknęły również kabin prysznicowe, które wciąż pozostają raczej otwarte i przeszklone. Ów minimalizm nabrał jednak wyjątkowego uroku dzięki intrygującym pomysłom na obróbkę samego szkła. Do wyboru mamy więc nie tylko piękne efekty szkła mrożonego, szczotkowanego czy mlecznego, ale także naprawdę oryginalne barwy. Wbrew pozorom te ostatnie doskonale pasują do minimalistycznych aranżacji i dodają każdemu natryskowi pozytywnego klimatu!

Kabina prysznicowa Glas Marte
Kabina prysznicowa Glas Marte
Trendy łazienkowe – nowoczesny prysznic Duscholux AG
Trendy łazienkowe – nowoczesny prysznic Duscholux AG

Dodaj komentarz