Designerskie zestawy mebli ogrodowych

Stylowy ogród to dziś większy powód do dumy niż ekskluzywny salon – nic dziwnego, że designerskie zestawy mebli ogrodowych sprzedają się jak ciepłe bułeczki!

Prestiż outdoorowej aranżacji wzrósł w ostatnich latach o co najmniej kilkaset procent. Porzuciliśmy więc zwykłe plastikowe meble na rzecz naprawdę eleganckich zestawów, które pozwalają odpoczywać i biesiadować pod gołym niebem. Sprzyja nam technologia, która sprawia, że odporne na warunki atmosferyczne tworzywa wyglądają naprawę luksusowo i na dodatek zapewniają optymalny komfort. Co najważniejsze, designerskie zestawy mebli ogrodowych to kolekcje tak szerokie, że możesz śmiało urządzić z ich pomocą taras, patio i trawnik, zachowując nienaganną spójność aranżacji.

Modernistyczny design na wskroś

Designerskie zestawy mebli ogrodowych nie oznaczają stylowej dyktatury. Spójność nie może być bowiem okupiona nudą. Stąd wielu producentów proponuje zróżnicowane wewnętrznie kolekcje, które pozwalają stworzyć aranżację harmonijną i prestiżową, ale zarazem ciekawą.

W poniższym przykładzie wspólnym mianownikiem pomysłu na ogród jest aluminiowa konstrukcja nowoczesnych mebli utrzymana w modnym odcieniu „greige”, czyli połączenia beżu z szarością. Na tej przyjemnej dla oka i doskonale pasującej do przyrodniczego otoczenia kanwie pojawiają się kolory – poduszki ozdobne, różnobarwne krzesła jadalne, eleganckie białe parasole. Zarówno jadalnia, strefa wypoczynkowa na tarasie, jak i leżaki nad basenem tworzą więc trzy zakątki o unikalnym charakterze, ale przejście z jednego do drugiego następuje zupełnie naturalnie.

Jadalnia ogrodowa Nardi
Jadalnia ogrodowa Nardi
Nowoczesny zestaw wypoczynkowy do ogrodu Nardi
Nowoczesny zestaw wypoczynkowy do ogrodu Nardi
Leżaki nad basen Nardi
Leżaki nad basen Nardi

Gra w kolory

Syntetyczne włókna, z jakich wykonana, przynajmniej częściowo, jest dziś ogromna większość mebli ogrodowych, stwarzają fantastyczne możliwości w zakresie doboru barw. Ową wspólną nutą łączącą sprzęty rozstawione na tarasie, trawniku czy patio może być więc tonacja kolorystyczna  – nie identyczna, ale wpadająca z tonu w ton i dająca mrowiące w plecach poczucie całościowej harmonii.

Proste i dość oczywiste wybory to dzisiaj biel, beż, antracyt czy ciemny brąz – designerskie zestawy mebli ogrodowych najczęściej odmieniają się przez te konwencjonalne i eleganckie barwy. Ale kto lubi iść pod prąd, na pewno doceni kreatywną paletę obejmującą różne odcienie zieleni, niebieskiego czy nawet pomarańczy. Perfekcyjne wykonanie mebli sprawia, że zestawy wypoczynkowe i jadalne prezentując się naprawdę luksusowo, nawet, jeśli ich barwy nie należą do standardu elegancji i szyku. Ba, naszym zdaniem charyzma kolorowych mebli wypoczynkowych sprawia, że ogród naprawdę staje się obiektem podziwu!

Designerskie zestawy mebli ogrodowych Kettal
Designerskie zestawy mebli ogrodowych Kettal
Leżaki ogrodowe Kettal
Leżaki ogrodowe Kettal
Meble tarasowe Kettal
Meble tarasowe Kettal

Designerskie zestawy mebli ogrodowych z technorattanu

Niewątpliwym hitem ostatnich kilku sezonów są ogrodowe meble technorattanowe. Mowa o plecionkach wzorowanych na tradycyjnych meblach rattanowych czy wiklinowych, ale trwalszych dzięki wykorzystaniu syntetycznych włókien. Mogą one naprawdę do złudzenia przypominać rattan, ale coraz częściej są ażurowymi splotami na wzór pajęczych sieci.

Takie wzornictwo to prestiż sam w sobie, a dobra wiadomość jest taka, że z określonych deseni technorattanu produkuje się dziś nie tylko krzesła, fotele i leżaki, ale także kanapy, stoły, huśtawki, a nawet donice! Zestawione w jednym kolorze lub w kilku tworzą naprawdę luksusowe, a zarazem funkcjonalne wyposażenie krajobrazu zielonego.

Plecione meble wypoczynkowe Varaschin
Plecione meble wypoczynkowe Varaschin
Sofa ogrodowa i pasujące donice Varaschin
Sofa ogrodowa i pasujące donice Varaschin
Designerskie zestawy mebli ogrodowych Varaschin
Designerskie zestawy mebli ogrodowych Varaschin

Dodaj komentarz