Designerskie dodatki do łazienki

Piękna łazienka to nie tylko atrakcyjne płytki ceramiczne i modna armatura. Designerskie dodatki do łazienki mają zasadnicze znaczenie dla końcowego efektu, zwłaszcza atmosfery i prestiżu wnętrza.

Łazienka jest zwykle pomieszczeniem bardzo małym, nierzadko wręcz pozbawionym okna. To przestrzenne ograniczenie dodatkowo podkreśla znaczenie wykończenia, a więc detali, które mogą być eleganckie, awangardowe, a nawet romantyczne. Warto w tym doborze utrzymywać spójność i konsekwencję, a wówczas mniej będzie znaczyło więcej i satysfakcja domowników będzie pełniejsza.

Równowaga, akcent, prostota

Jakkolwiek różnorodne mogą być style łazienkowe, współczesne trendy nawet w najbardziej tradycyjnych aranżacjach inspirowanych motywem rustykalnym stawiają na oszczędność. Łazienka nigdy nie będzie bowiem stwarzać przyjemnego wrażenia, jeśli będzie stłoczona i wypełniona po brzegi detalami przykuwającymi uwagę. Większość kosmetyków i przyborów starajmy się więc trzymać w zamkniętych półkach wokół umywalki, na widoku pozostawiając tylko te niezbędne i estetyczne zarazem.

Naprawdę dużą różnicę sprawiają dekoracyjne opakowania do kosmetyków, w które można przelewać ulubione produkty, zachowując zunifikowany wygląd aranżacji. Ale nie warto być w tej konsekwencji nudnym – kontrastujące akcenty w postaci niezbędników jak również dekoracji to przysłowiowa kropka nad „i”. Minimalistyczne meble o czystym wzornictwie zyskują niebywale na elegancji, jeśli obok nich ustawimy nonszalanckie lustro w artystycznej ramie czy wysokie taborety z wazą czy wazonem.

Aranżacja łazienki Sopha Industries
Aranżacja łazienki Sopha Industries
Designerskie dodatki do łazienki Sopha Industries
Designerskie dodatki do łazienki Sopha Industries

Wybieramy designerskie dodatki do łazienki

Co więc może, a na nawet powinno, się znaleźć w stylowej łazience? Oprócz wspomnianych już opakowań na kosmetyki podstawową rolę odgrywają gadżety o charakterze organizerów – stojaki na szczoteczki, mydelniczki, wieszaki na ręczniki czy otwarte kosmetyczki pozwalające ukryć na widoku potrzebne drobiazgi, np. waciki czy grzebienie. Poza tym warto pomyśleć o spójnym stylowo śmietniku oraz koszu na brudną bieliznę – zwłaszcza w tym ostatnim przypadku pojemniki z tworzywa sztucznego zostały wyparte przez lniane koszyki i torby.

Poza tym niebagatelne znaczenie mają również same ręczniki, które bądź co bądź, w czteroosobowej rodzinie są już całkiem pokaźnym ładunkiem tekstyliów. Zharmonizowana kolorystyka pozwoli zachować estetyczny ład we wnętrzu, a aby dodać łazience nieco stylu można postawić na ręczniki z charakterem – np. z frędzlami czy haftem w stylu vintage.

Przyborniki łazienkowe Interdesign Inc
Przyborniki łazienkowe Interdesign Inc
Ręczniki La cerise sur le gateau
Ręczniki La cerise sur le gateau
Lniane kosze La cerise sur le gateau
Lniane kosze La cerise sur le gateau

Nie zapomnij o świetle!

Dla wielu z nas oświetlenie łazienki pozostaje najbardziej neutralnym i na wskroś funkcjonalnym wyborem. Królują więc punktowe reflektory umieszczone bezpośrednio w suficie oraz rozświetlone listwy nad lustrem. Ale to nie jedyna droga. Naścienne lampy przystosowane do łazienkowych realiów (wilgotności i możliwości ochlapania) odmieniają się dziś przez dziesiątki stylów – od rustykalnych lampek ze staromodnymi kloszami po industrialne reflektory doskonale pasujące do modnego, betonowego designu płytek ceramicznych. Lampki mają też oczywiście ważną funkcję oświetleniową, a barwa i rozproszenie światła decydują zarówno o klimacie łazienkowych sesji, jak i o wyglądzie innych dekoracji – ceramiki, roślin doniczkowych czy nawet armatury.

Lampy łazienkowe DCW editions
Lampy łazienkowe DCW editions
Industrialna lampa łazienkowa DCW Editions
Industrialna lampa łazienkowa DCW Editions

 

Dodaj komentarz