Bross – pomysł na prestiżową jadalnię

Włoska marka Bross proponuje różne kategorie mebli salonowych i jadalnianych, ale jej specjalizacją i okrętem flagowym są bez wątpienia stoły i krzesła.

Bross to firma założona zaledwie w 1981 roku, ale hołdująca długowiecznej tradycji włoskiego rzemiosła meblarskiego. Artyzm, choć widoczny w każdym detalu, nie jest jednak cechą dominującą mebli Bross – projektanci marki przywiązują bowiem równie wielką wagę do funkcjonalizmu i zaawansowania technologicznego produktów. W efekcie otrzymujemy dość unikalną mieszankę starego mistrzostwa stolarskiego, nowoczesnym materiałów i prestiżowego designu.

Stół nie musi mieć czterech nóg

Meble proponowane przez markę Bross są stylowo bardzo wszechstronne i nie ograniczają się do pojedynczej konwencji. Oczkiem w głowie projektantów jest wszak wyposażenie jadalniane i to w formie wymykającej się standardom. Bo dlaczego twój stół jadalny, miejsce spotkań całej rodziny i towarzyskich celebracji, miałby być taki jak wszystkie inne stoły w mieście? Modele marki Bross podbijają poprzeczkę estetyzmu i proponują piękne, szlachetne blaty wsparte na artystycznych podstawach z krzyżujących się poprzeczek i niebanalnych drewnianych konstrukcji.

Wysokiej jakości drzewo orzechowe i dębowe łączone jest jednak z modernistycznymi płaszczyznami ze szkła czy ceramiki, które nie tylko wyglądają lekko i szykownie, ale dają bardzo różne efekty – od połysku a la sci-fi po nobliwy marmur. Niebanalne są też kształty – nie tylko prostokątne, ale także okrągłe, a przede wszystkim eliptyczne. Te ostatnie zdaniem projektantów marki łączą poezję wnętrzarskiej elegancji z prozą życia codziennego i nadają się tak do jadalni i salonów, jak i sali konferencyjnych.

Stół Ademar marki Bross z eliptycznym ceramicznym blatem
Stół Ademar marki Bross z eliptycznym ceramicznym blatem
Stół „W” Bross
Stół „W” Bross
Stół ze szklanym blatem Piana marki Bross
Stół ze szklanym blatem Piana marki Bross

Siedziska na poziomie

Sam stół bez krzeseł pozostaje jednak zaledwie kaprysem mistrza, mało przydatnym w praktyce. Aby jadalnia była pełna i spójna, do oryginalnych, eleganckich stołów marka Bross proponuje więc krzesła i fotele, które można dobierać na zasadzie rękawiczek – w zależności od nastroju. Kontrast geometryczny, kolorystyczny, a nawet stylowy jest wręcz pożądany, więc nie ma przeszkód, aby obok modernistycznego stołu stanęło krzesło godne XVIII-wiecznej arystokracji.

Sama konstrukcja siedzeń jest wszak również niebanalna. Nieregularny rozstaw nóg, profilowane anatomicznie siedziska, zdobne i powycinane oparcia – to wszystko kontekst, w którym ostateczną rolę odgrywa jednak obicie. Jak przystało na włoską tradycję i tutaj nie ma miejsca na minimalizm – tapicerka jest ze wszech miar szlachetna – skórzana, pikowana, tekstylnie doskonała pod każdym względem.

Tapicerowane krzesło Ava Bross
Tapicerowane krzesło Ava Bross
Eleganckie krzesło ze skórzanym obiciem Royal Bross
Eleganckie krzesło ze skórzanym obiciem Royal Bross
Zaokrąglony fotel Roulette Bross
Zaokrąglony fotel Roulette Bross

Stylowe dodatki marki Bross

Obok głównego nurtu jadalnianego projektanci Bross rozwijają jeszcze kierunki poboczne, pozwalające gustownie dopełnić jadalnię czy salon. W ofercie marki znajdziemy więc komody, konsole, regały, szafy, sofy oraz stoliki do kawy, które na pewnym poziomie harmonizują z głównym zestawem jadalnym. Nie należy jednak obawiać się powtarzalności czy designerskiej nudy – każdy ze wspomnianych mebli ma wybitnie indywidualistyczny charakter, nawet, jeśli klimat perfekcji i luksusu jest uniwersalny.

Na uwagę zasługuje przyjemna klasyczna kolorystyka mebli, pozwalająca dobierać bardziej zdecydowane akcenty, np. w formie wspomnianych wcześniej krzeseł i foteli lub choćby odważnych dzieł sztuki!

Drewniana komoda marki Bross
Drewniana komoda marki Bross
Stylowa konsola Intra Bross
Stylowa konsola Intra Bross

Stoliki do kawy Beleos Coffee Bross

Dodaj komentarz