Biurko, konsola czy sekretarzyk?

Jaki mebel wybrać do domowej pracy? Czy nowoczesna konsola jest lepsza niż tradycyjny sekretarzyk?

Mimo, że epidemia Covid-19 wydaje się powoli ustępować, analitycy rynku pracy są zgodni, że dla wielu z nas praca z domu pozostanie, przynajmniej w jakiejś części, rzeczywistością. Coraz więcej firm będzie zainteresowanych specjalistami pracującymi z domowego zacisza, a wielu ludziom ta forma kariery wydaje się bardziej atrakcyjna czy komfortowa. Problemem pozostaje jak zaaranżować w domu przestrzeń, w której naprawdę da się realizować profesjonalne obowiązki.

Klasyczne biurko

Biurko pozostaje najpopularniejszym wyborem do domowych pracowni i gabinetów. Z założenia oferuje bowiem najwięcej miejsca na blacie i doskonale adaptuje się do współczesnych potrzeb elektronicznych – można na nim łatwo ustawić monitor i drukarkę, a pod blatem zmieści się nawet dość duży PC. Biurko jest także optymalnym wyborem dla młodzieży szkolnej i studentów, więc jeśli blat ma być dzielony przez różnych członków rodziny, wydaje się najlepszym wyborem.

Naturalnie, kategoria biurek jest dziś bardzo szeroka i obejmuje romantyczne stoły z niewielką szufladką, na których da się ustawić lampkę i laptop, ale niewiele więcej, jak i rozległe zestawy złożone z blatu, kontenerów, szuflad, a nawet nadbudówki. Najbardziej uniwersalne są oczywiście średniej wielkości proste biurka utrzymane w neutralnym stylu. Szczególną popularnością cieszą się modele łączące metalową podstawę z białym lub drewnianym blatem wysokiej jakości.

Minimalistyczne biurko ClassiCon
Minimalistyczne biurko ClassiCon
Klasyczne biurko Knoll
Klasyczne biurko Knoll
Biurko z zamykaną półką Knoll
Biurko z zamykaną półką Knoll

Nowoczesna konsola

Nowoczesna konsola to już meblarski kameleon. Z jednej strony, wyglądem przypomina zwykły, niewielki stolik, który da się dostawić do ściany jako praktyczny blat na książki, dekoracje czy rośliny pokojowe. Z drugiej, praktycznie każda nowoczesna konsola ma takie wymiary, aby dało się do niej swobodnie dostawić krzesło i usiąść z laptopem. Owa wielofunkcyjność jest największym atutem konsoli!

Naturalnie nowoczesna konsola nie zagwarantuje Ci komfortu porównywalnego z biurkiem. Trudno połączyć ją z ergonomicznym fotelem, a i brak półeczek czy szufladek bywa problemem. Jest to jednak cena, jaką musisz zapłacić za design! Do każdego, nawet najelegantszego salonu da się bowiem wstawić designerską konsolę bez estetycznego kompromisu!

Mała elegancka konsola Meridiani
Mała elegancka konsola Meridiani
Nowoczesna konsola Meridiani
Nowoczesna konsola Meridiani
Designerska konsola Meridiani
Designerska konsola Meridiani

Sekretarzyk – niekoniecznie retro

Sekretarzy to z kolei mebel kojarzący się z antykwariatem i nostalgią dawnych dżentelmeńskich gabinetów. Faktycznie, ma on długą historię i widywany był na dworach wielkich arystokratów już przed wiekami. I dziś na świecie są miłośnicy stylu vintage, dla których klasyczny, starodawny sekretarzyk jest o niebo bardziej atrakcyjny niż nowoczesna konsola.

Ale i ów mebel doczekał się face-liftu. Ideę małego podręcznego biurka z mnóstwem wygodnych przegródek, szufladek i półeczek przerobiono bowiem na całkiem modernistyczny mebel – prosty, elegancki i doskonale pasujący do współczesnych wnętrz. Otwierany blat zapewnia wystarczająco dużo miejsca do prac, zaś kryjąca się za nim konstrukcja to po prostu raj, dla wszystkich posiadaczy 1001 drobiazgów!

Drewniany sekretarzyk ClassiCon
Minimalistyczny sekretarzy AllModern
Minimalistyczny sekretarzy AllModern

Dodaj komentarz