5 pomysłów na prezenty gwiazdkowe dla domu

Choć do adwentu zostało jeszcze nieco ponad dwa tygodnie, zapobiegliwi już myślą o prezentach. Dla tych, którym brakuje pomysłów – dziś kilka inspiracji…

Prezenty dla domu to jedna z najwdzięczniejszych i najbardziej uniwersalnych kategorii podarków. Łatwo się nimi obdarza pojedyncze osoby i całe rodziny, praktycznie niezależnie od płci i kategorii wiekowej. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę to gust i styl – wystarczy jedna wizyta w domu adresata prezentu, aby uzmysłowić sobie czy preferuje on funkcjonalizm, czy estetyzm; kolor czy neutralność, przepych czy minimalizm. A potem pozostaje już tylko rozejrzeć się po sklepach…

Drewniane akcesoria

Do najbardziej uniwersalnych prezentów, które nie muszą mieć nawet wielkiego związku ze stylem urządzenia domu, są gustownie wykonane drewniane przybory w postaci tac czy desek do krojenia. Niezastąpione w kuchni, mogą być one jednocześnie przedmiotem zbytku i prestiżu, pozwalając elegancko serwować sery, owoce, orzechy czy ciastka. Wybierajmy jednak produkty markowe, ekologiczne, wykonane z wysokiej jakości drewna, najlepiej o niebanalnym designie, który odpowiada współczesnym trendom.

Deski do serów Isole KENNETHCOBONPUE
Deski do serów Isole KENNETHCOBONPUE
Zestaw drewnianych tac Normann Copenhagen
Zestaw drewnianych tac Normann Copenhagen

Wazon, czyli prezent dla Niej

Dobrym prezentem dla kobiety jest również wazon, których, zdaniem wielu, tak jak butów i torebek, nie można mieć zbyt wiele. Zestawiane w fantazyjne kolekcje są one ozdobą regałów, komód i stołów, nawet jako puste naczynia, a dodatkowo motywują do zdobienia domu zielenią. Wazony to przy tym prezenty gwiazdkowe, które mogą być neutralne, ale mogą przyjmować także bardzo charyzmatyczną, unikatową formę, stając się połączeniem dzieła sztuki z praktycznym naczyniem na kwiaty. Jeśli znasz dobrze gust obdarowywanej, nie wahaj się włożyć pod choinkę oryginalnego modelu!

Kolekcja wazonów ceramicznych R L Foote Design
Kolekcja wazonów ceramicznych R L Foote Design
Wazony na nogach Kala KENNETHCOBONPUE
Wazony na nogach Kala KENNETHCOBONPUE

Donice czyli prezenty gwiazdkowe do domu i na taras

Nieco większym finansowo, ale i prestiżowo zakupem świątecznym może być kolekcja donic, którą śmiało można obdarować parę. Wśród dzisiejszej oferty rynkowej znajdziemy ogromny wybór setów ceramicznych, glinianych i wykonanych z tworzywa sztucznego, przy czym prezent będzie tym atrakcyjniejszy, im bardziej wyjątkowy. Zamiast nudnej szarej lub białej geometrii, którą widać na każdym tarasie, lepiej postawić więc na odrobinę designerskiej dystynkcji, a może nawet szaleństwa. Odważne kolory, niebanalne kształty i artystyczne wykończenie to pożądane atrybuty prezentu od serca.

Designerskie donice Gansk
Designerskie donice Gansk
Kolekcja doniczek Pottery Pots
Kolekcja doniczek Pottery Pots

Dar światła

Bardzo uroczym i nawiązującym do ducha świąt podarkiem są także latarenki, które z chęcią wykorzystujemy jako zimowe dekoracje i letnie oświetlenie ogrodu. Niekoniecznie bardzo drogie, mają w sobie jednak olbrzymią dozę serdeczności i przytulności, jakby niosąc w sobie życzenia pomyślności, ciepła i rodzinnego spokoju. Latarenki mogą być mniej lub bardziej tradycyjne we wzornictwie, ale z racji na uniwersalny pomysł przeszklonej gabloty z daszkiem i uchwytem, rzadko bywają nietrafionym stylowo prezentem. Wybierać można przy tym spomiędzy modeli zasilanych świeczkami lub wyposażonych w żarówki LED.

Latarenka Normann Copenhagen
Latarenka Normann Copenhagen
Latarenki LED IB Laursen
Latarenki LED IB Laursen

Wszystkiego miękkiego, czyli…

Pufy to prezenty gwiazdkowe, które zachwycą dziecko, nastolatka, wybredną panią domu i pana domu, który lubi przeczytać gazetę z nogami w górze. Współczesne trendy designerskie zalecają wręcz „doprawianie” aranżacji domowych pojedynczymi pufami z charakterem – w szalonym kolorze, o ciekawym deseniu, niezwykłym kształcie, bądź zaskakującym wykończeniu. Plecione, futrzane, niskie, wysokie, sześcienne, okrągłe – współczesne pufy to doskonały dodatek do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego, pełniący nie tylko funkcję siedzenia i podnóżka, ale czasem także dodatkowego stolika!

Etniczne pufy Cappellini
Etniczne pufy Cappellini
Puf The Silo Normann Copenhagen
Puf The Silo Normann Copenhagen

 

Dodaj komentarz